ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کارگران شرکت صلب سازه فولاد زرند در اعتصاب

کارگران شرکت صلب سازه فولاد زرند در اعتصاب

اعتصاب کارگران فولاد زرند
ایران – کارگری

کارگران شرکت صلب سازه فولاد زرند در اعتصاب

سه‌شنبه۳۰ آبان‌ ماه ۹۶ کارگران شرکت صلب سازه درکارخانه فولاد زرند در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۰ماه حقوقشان با بستن در کارخانه فولاد زرند دست به اعتصاب زدند.

یادآوری می شود که این کارگران زحمتکش از سال گذشته سر مطالبات خود با کارفرمای این شرکت مشکل دارند، به گزارش زرندنیوز در اسفند ماه ۱۳۹۵نیز بیش از ۱۰۰ کارگر پیمانکاری شرکت صلب سازه در طرح فولاد زرند ایرانیان چهار تا هفت ماه حقوق طلبکار بودند.
این کارگران در اسفند ماه ۱۳۹۵ طی چند روز دست به اعتصاب و اعتراض زده بودند و تنها یک ماه حقوق به آنها پرداخت شده بود که جوابگوی نیاز این کارگران بخصوص در ایام عید نبود.

یکی از معترضان همان موقع گفته بود: حدود سه سال است در این شرکت مشغول به کار هستم و عدم پرداخت به موقع حقوق مشکلاتی را برای ما و خانواده ما به وجود آورده است.
یکی دیگر از این کارگران گفته بود: شب عید است و همه برای خانواده و فرزندان خرید دارند، دیگر هیچ کس به ما قرض نمی‌دهد و خجالت خانواده را داریم.

کارگر دیگری از کارگران این شرکت گفته بود: اگر کار پیمانکاری را به شرکت‌های توانمند واگذار می‌کردند، ما کارگران با این مشکلات مواجه نمی‌شدیم.
وی اضافه می کند: توان خرید را ندارم، خجالت‌زده مغازه‌دارانی هستم که از گذشته از آنان قرض گرفته بودم.

و در انتهای همین گزارش زرندنیوز آمده بود که در راستای پیگیری این موضوع، تلاش‌های آنها برای برقراری ارتباط با پیمانکار شرکت بی‌نتیجه مانده است.

یادآوری می شود که: پروژه کارخانه فولاد زرند ایرانیان در زمینی به مساحت 400 هکتار در هفت کیلومتری جاده زرند ـ کرمان قرار دارد .
عملیات اجرایی این کارخانه از سال ۹۱ با سرمایه گذاری 4 هزار میلیارد تومان از سوی شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه میدکو آغاز شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment