ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > بیکار شدن ۱۴ کارگر شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی در آستانه سال نو

بیکار شدن ۱۴ کارگر شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی در آستانه سال نو

ایرانگردی
ایران – کارگری

بیکار شدن ۱۴ کارگر شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی در آستانه سال نو

براساس گزارشات رسیده، دست‌کم ۱۴ کارگر باسابقه واحد اداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با اتمام قرارداد کار تعدیل شدند. مشاور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی وجهانگردی می‌گوید: بیکاری این تعداد نیروی کار با مجوز مسئولان بالادستی برای کاهش هزینه‌های جاری صورت گرفته است.

کارگران واحد گردشگری گفتند: این تعدیل برای دست‌کم ۱۴ کارگر واحد اداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی که به عنوان مسئول بخش‌های تدارکات، مشاوره، حقوقی و مالی فعالیت دارند، اتفاق افتاده و شائبه تعدیل تعداد دیگری از کارگران قوت گرفته است.
در ادامه این گزارش درخصوص وضعیت مطالبات نیروهای تعدیل شده، گفته شده است: کارگران مذکور دست‌کم دو ماه دستمزد، سنوات خدمت و حق عیدی پایان سال ۹۶ را از کارفرما طلب دارند.

گفته می‌شود که در مجموع  ۱۵۰۰ نیروی کار در شرکت سرمایه‌گذاری وجهانگردی در سراسر کشور و ۱۴۰ نفر در دفتر مرکزی تهران مشغول کارند که مطالباتشان هر ماه با تاخیر پرداخت می‌شود.
آنها می‌گویند، کارفرما معتقد است؛ این تعدیل‌ها به بهانه کاهش هزینه‌ها صورت گرفته است و برای کم کردن بیشتر هزینه‌های شرکت باید تعداد نیروی کار را به حداقل برساند به همین دلیل زمزمه اخراج‌ شمار دیگری از کارکنان دفتر مرکزی به گوش می‌رسد.

این کارگران در ادامه افزودند: این وضعیت درحالی است که برخی منابع خبر از تعدیل تعدادی از همکاران دفاتر استانی و مراکز اقامتگاهی و گردشگری زیر مجموعه آنها را می‌دهند.
کارگران می‌گویند نگرانی ما کارگران شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی از این است که  بعد از اتمام قرارداد یکساله کاریمان،کاری برای تامین معاش خانواده هایمان نداشته باشیم.

یادآوری می‌شود که شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی بزرگترین گروه هتلی کشور است که ۶۴ هتل فعال در سراسر کشور دارد و براساس شنیده ها دارایی‌های آن بالغ بر ۲۳ هزار میلیارد میباشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment