ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شرکت حمل و نقل خلیج فارس ؛ بیکار شدن ۲۷ راننده با سابقه ۸ تا ۱۰ ساله

شرکت حمل و نقل خلیج فارس ؛ بیکار شدن ۲۷ راننده با سابقه ۸ تا ۱۰ ساله

شرکت حمل و نقل خلیج فارس ؛ بیکار شدن ۲۷ راننده با سابقه ۸ تا ۱۰ ساله
ایران – اجتماعی

شرکت حمل و نقل خلیج فارس ؛ بیکار شدن ۲۷ راننده با سابقه ۸ تا ۱۰ ساله

براساس گزارشات رسیده از منابع کارگری در شرکت حمل و نقل خلیج فارس: ۲۷ راننده تحت مسئولیت شرکت حمل و نقل خلیج فارس که ۱۵ نفر از آنها در واحد سیلو کرج مستقر بودند، در تاریخ ۳۱ مرداد ماه  سال جاری از کار بیکار شدند.

گفته می‌شود، نزدیک به ۲۷ راننده قراردادی تحت مسئولیت شرکت حمل و نقل خلیج فارس با اتمام قرارداد کاری‌شان در پایان ماه گذشته بیکار شدند. حدود ۱۵ نفر از این رانندگان امروز با مراجعه به اداره کار شهرستان فردیس طرح شکایت کردند.

این منبع کارگری میانگین سابقه کاری این کارگران را ۸ تا ۱۰ سال اعلام کرده است و کارگران بیکار شده هنوز بابت بخشی از مطالبات مزدی خود طلبکار هستند.

در همین رابطه پژمان حسینی (عضو هیئت مدیره شرکت حمل ونقل خلیج فارس ) ضمن تائید این خبر گفت: رانندگان بیکار شده منطقه فردیس کرج و تعدادی دیگر از رانندگان که مجموعا ۲۷ نفر هستند، با اتمام قرارداد کار بیکار شده‌اند.

حسینی با بیان اینکه شرکت حمل و نقل خلیج فارس اخیرا با بدهی‌های مالی زیادی روبرو بوده به بخش خصوصی جدیدی واگذار شده است، افزود: تعدادی از طلبکاران مالی این شرکت که عمدتا رانندگان تجاری هستند از چندین ماه قبل بابت وصول طلب مالی خود با حکم قضایی حدود ۷۰ دستگاه خودرو سنگین شرکت را توقیف کرده‌اند.

در رابطه با بیکار شدن این راننده‌گان، بهنام بهداروند، رئیس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان فردیس گفت: ۱۵ راننده شرکت حمل و نقل خلیج فارس که پایان مرداد ماه با تصمیم کارفرما با اتمام قرارداد کار بیکار شده بودند، روز دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷، با طرح شکایتی در اداره کار شهرستان فردیس، پیگیر مطالبات صنفی خود شدند.

بهداروند در رابطه با پیگیری مشکلات و مطالبات این راننده کامیون، افزود: مطالبات هر یک از این راننده گان براساس سوابق کار متفاوت است که مربوط به دستمزد، سنوات و عیدی آنها می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment