ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > شروع و پایان اعتصاب موفقیت‌آمیز امروز کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

شروع و پایان اعتصاب موفقیت‌آمیز امروز کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

اعتصاب هفت‌تپه
ایران ـ کارگری

شروع و پایان اعتصاب موفقیت‌آمیز امروز کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه

بنا به خبری که از کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران بدستمان رسیده، گزارشهای ارسالی از سوی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه به اتحادیه حاکی است که اعتصاب متحدانه کارگران این شرکت که از صبح یکشنبه۱۷دیماه۹۶ از بخش کشاورزی آغاز و به دیگر بخش‌های کارخانه و تجمع اعتراضی در مقابل یارد(میدان) بزرگ کارخانه و ساختمان مدیریت هفت‌تپه کشیده شد، حوالی ظهر با موفقیت به پایان رسید.

بدنبال این اعتصاب و تجمع، کاظمی، قائم مقام جدید مدیر عامل کارخانه با حضور در میان کارگران معترض، آنان را به مسجد شرکت هفت‌تپه دعوت و سپس طی مذاکراتی با کارگران، نسبت به تحقق برخی از خواست‌های آنان تا پایان هفته جاری، قول مساعد داد و اعلام کرد من به عنوان قائم مقام جدید مدیر عامل اختیارات تام برای رسیدگی به مطالبات شما را دارم.

بنا بر این گزارش، وی ضمن دادن تعهد در مورد به روز رسانی حقوق‌های کارگران، نسبت به یک خواست اصلی آنان که مربوط به عدم پرداخت حقوق ماه‌های بهمن و اسفند سال ۹۴ است، اعلام کرد تا پایان هفته جاری، این دو ماه حقوق معوقه پرداخت خواهد شد. لازم به یادآوری است حقوق معوقه ماههای بهمن و اسفند ۹۴ مربوط به کارگران روزمزد کارخانه است که از سوی پیمانکار مربوطه در آن سال پرداخت نشده است و این کارگران بر اساس تبصره ۱ ماده ۱۳ قانون کار، خواهان پرداخت حقوقهای خود از طرف کارفرما هستند.

در این نشست و تجمع، همچنین مقرر شد نماینده‌های کارگران برای تحقق دیگر خواست‌های کارگران منجمله خواست مهم آنان در مورد قراردادی شدن کارگران پیمانکاری اقبالی و روزمزد، نشستی را با قائم مقام جدید مدیر عامل طی روزهای آتی داشته باشند.

بنا بر آخرین گزارشات ارسالی از سوی کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه به اتحادیه آزاد کارگران ایران، از آنجا که قائم مقام جدید مدیر عامل کارخانه برای اولین بار به کارگران برای تحقق خواست‌های آنان وعده میداد، کارگران حوالی ظهر به اعتصاب خود پایان دادند و اعلام کردند چنانچه از سوی قائم مقام جدید کارخانه نیز نسبت به تعهداتی که داده است، خلف وعده‌ای صورت گیرد، بلافاصله دست به اعتصاب خواهند زد.

لازم به یادآوری است که در تاریخ ۲۳آذرماه امسال نیز کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ، بعد از ۶ روز اعتصاب، مدیرعامل شرکت را به خواست خود وادار ساخته و متعاقب آن به اعتصاب خود پایان دادند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment