ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شروع اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در زندان ورچک ورامین

شروع اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در زندان ورچک ورامین

شروع اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در زندان ورچک ورامین
ایران – اجتماعی

شروع اعتصاب غذای آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در زندان ورچک ورامین

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دو زندانی روز ۴ بهمن بدون هیچ توضیحی از سوی مقامات قضایی و “با ضرب و شتم” از زندان اوین به قرچک ورامین منتقل شدند. این در حالی است که حکم این دو زندانی برای زندان اوین صادر شده است.

دو زندانی سیاسی، آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، در اعتراض به «انتقال غیر قانونی» خود به زندان قرچک از روز شنبه ۱۴ بهمن دست به اعتصاب غذا زده‌اند. چرا که زندان قرچک ورامین محل نگهداری زندانیان عمومی و معمولی است و نه سیاسی.

بنابر این گزارش، این دو نفر در اعتراض به «نقض قانون تفکیک جرائم و تبعید غیرقانونی» به زندان قرچک از روز شنبه اعتصاب غذای‌ تر کرده‌اند.

این دو زندانی سیاسی با انتشار نامه‌ای، اعلام کردند که ۱۰ روز به مسئولین قضایی فرصت داده بودند تا آنها را به زندان اوین بازگردانند.

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، در نامه خود تهدید کرده‌اند در صورتی که تا یک هفته دیگر به زندان اوین بازگردانده نشوند و سهیل عربی، زندانی سیاسی، به بند سابق خود بازگردانده نشود، از بیست‌ویکم بهمن ماه اعتصاب غذای خشک خواهند کرد.

در بخشی از این نامه آمده است: «١٠روز مهلت دادیم تا ما را به بند زنان زندان اوین كه محل اجرای حكم ما میباشد باز گردانند اما دریغ از حتی توضیح قانع كننده و قانونی برای این جابجایی، از امروز١٤بهمن ٩٦ در اعتراض به نقض قانون تفكیك جرایم و تبعید غیر قانونی‌مان دست به اعتصاب غذا خواهیم زد و باز یك هفته مهلت میدهیم تا ما را به همان محل قبلی یعنی بند زنان زندان اوین بازگردانند در غیر این صورت در روز شنبه ٢١ بهمن ٩٦ لب بر آب هم خواهیم بست.»

به گفته کمپین حقوق بشر در ایران نیز از روز هشتم بهمن آرش صادقی، زندانی‌ سیاسی، در اعتراض به «ضرب و شتم و تبعید غیرقانونی» همسرش، گلرخ ابراهیمی ایرایی، به زندان قرچک ورامین اعتصاب غذا کرده است.

همچنین سهیل عربی، زندانی سیاسی، در اعتراض به ضرب و شتم فعالان مدنی زندانی، آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، بار دیگر اعتصاب غذا کرده است.

این دو زن زندانی در نامه خود به وضعیت آرش صادقی و سهیل عربی نیز اشاره کرده و نوشته‌اند: «مسئولیت هر اتفاق ناگواری برای ما دو نفر و همچنین آرش صادقی و سهیل عربی و دوستان و رفقای دیگرمان كه در حمایت از ما دست به اعتراض زنند متوجه دادستانی، قوه قضاییه، سپاه ثارلله میباشد.»

این دو زندانی همچنین در نامه خود اعلام کرده‌اند که از خانواده‌هایشان خواسته‌اند دیگر به ملاقات آنها در قرچک ورامین نروند و وعده دیدار با آنها تنها در اوین خواهد بود و “در غیر این صورت شخص حاج مرادی میبایست جنازه‌های ما را به عزیزانمان تحویل دهد”.

بر اساس گزارش‌ها، گلرخ ابراهیمی ایرایی و آتنا دائمی، روز چهارم بهمن، پس از «ضرب و شتم شدید» به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

وب سایت هرانا دلیل انتقال این دو زندانی سیاسی به زندان قرچک را «خودداری از پاسخ به دادن بازجویی در رابطه با پرونده جدیدشان» ذکر کرده بود.

خانم گلرخ ایرایی روز ۱۵ شهریور ۹۳ همراه با همسرش، آرش صادقی، بازداشت شد. وی در اردیبهشت‌ماه ۹۴ به اتهام «توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به شش سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment