ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > شروع اخراج کارگران در روغن نباتی جهان زنجان با شروع سال جدید

شروع اخراج کارگران در روغن نباتی جهان زنجان با شروع سال جدید

اخراج کارگران
ایران – کارگری

شروع اخراج کارگران در روغن نباتی جهان زنجان با شروع سال جدید

در سال جدید کارفرما تعدادی از کارگران را به بهانه های مختلف از کار اخراج کرده است. به گفته یکی از کارگران این واحد تولیدی، هر کارگری که مشکلات را به رسانه‌ها اعلام کند و یا با آنها در ارتباط باشد را کارفرما اخراج می‌کند.

روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه یک منبع آگاه در این رابطه گفت: از وقتی تولید شرکت در سال جدید آغاز شده تعدیل نیرو هم آغاز شده و چند نفر به بهانه‌های مختلف از کارخانه روغن نباتی جهان اخراج شده‌اند.

او با اشاره به اینکه کارفرما به صورت جلسه‎‌های امضا شده با حضور مسؤولان اعتنایی نمی‌کند، ادامه داد: کارگران از وضعیت موجود ناراضی هستند، چرا که حق و حقوق آنها پرداخت نشده است.

این کارگر با اشاره به اینکه برخلاف اعلام مسؤولان که قرار بود، مزایا و حقوق کارگران قبل از عید تسویه شود، این اتفاق رخ نداده است، گفت: کارفرما حقوق بهمن و اسفند کارگران را پرداخت نکرده و درباره موضوع بیمه نیز طی دو سال فقط دو ماه بیمه برای کارگران (دی و آذر) را رد کرده است.

کارگر دیگری در این رابطه گفت: هر کارگری که مشکلات را به رسانه‌ها اعلام کند و یا با آنها در ارتباط باشد را کارفرما اخراج می‌کند و مسؤولان نیز در این باره کاری نمی‌کنند.

او در ادامه افزود: بهتر است، مسؤولان به جای دادن آمارهای تو خالی و صورت جلسه‌هایی که فقط روی کاغذ عملیاتی است، قدری هم به فکر کارگران باشند.

این کارگر با اشاره به اینکه چند نفر از کارگران این کارخانه در آستانه روز کارگر بیکار شده و شرمنده خانواده و زن و فرزند هستند، گفت: انتظار کارگران از مسؤولان به ویژه سازمان صنعت حمایت است، نه اینکه صرفا برای فریب اذهان عمومی آمار و اخباری را اعلام کنند که در واقعیت اصلا رخ نداده و آمارها توخالی و خیالی است.

او با اشاره به واریز ناقص عیدی کارگران و البته عدم پرداخت حق بیمه دو ساله و حقوق کارگران در سال قبل افزود: در کارخانه نظام برده‌داری حاکم است و البته کسی حق اعتراض به موضوع را ندارد، چون کارفرما حرف اول و آخر را می‌زند و مسؤولان نیز در قبال این ظلم ساکت هستند.

باید خاطرنشان کرد که این وضعیت امروز در عموم کارخانجات و واحدهای تولیدی کشور حاکم است و کارگران زحمتکش از کمترین حقوق و تضمین‌های حقوقی برخوردار نیستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment