شرایط سخت زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ، از زبان مادرش فرنگیس مظلوم - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شرایط سخت زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ، از زبان مادرش فرنگیس مظلوم

شرایط سخت زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ، از زبان مادرش فرنگیس مظلوم

شرایط سخت زندانی سیاسی سهیل عربی
ایران – اجتماعی

شرایط سخت زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ، از زبان مادرش فرنگیس مظلوم

خانم فرنگیس مظلوم اخیرا در رابطه با شرایط سخت زندانی سیاسی سهیل عربی در زندان تهران بزرگ توضیحاتی داده و گفته است که سهیل در شرایط بسیار دشواری به سر می‌برد.

خانم فرنگیس مظلوم در باره محل نگهداری فرزندش سهیل عربی گفته است که «سهیل در قرنطینه تیپ ۱ است…در محلی که به اندازه یک نفر جا دارد، هم اکنون با ۴نفر دیگر هم‌اتاق است»که همواره او را تهدید می‌کنند. وی در اشاره به وضعیت اسفناک قرنطینه، و شرایط سخت زندانی سیاسی سهیل عربی از نبود حتی یک فروشگاه که سهیل بتواند برای خودش غذا تهیه کند، خبر می‌دهد. در توضیح کیفیت غذای زندان می‌گوید که سهیل « برای زنده ماندن یکی دو لقمه از غذای تهوع‌آور زندان را می‌خورد که بسیار کثیف و پر از شن و ماسه و… است.»

خانم مظلوم در ادامه می‌گوید که سهیل«از ملاقات و تلفن محروم است. ممنوع تلفن ‌و ممنوع الملاقات عناوینی است که هر بار عوامل زندان به من تحویل می‌دهند و علتش را هم این عنوان می‌کنند که به بیرون از نظام بیانیه می‌دهد. دادیار ناظر بر زندان، مداحیان که جانشین حاجی‌مرادی شده به رئیس زندان پاس می‌دهد. رئیس زندان به رئیس بند و بقیه هم به ایشان پاس می‌دهند. هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای ندارند.»

برای دیدار پسرم هر زجر و بدبختی را به جان می‌خرم

او در تشریح مرارت‌هایی که در تلاش برای ملاقات فرزندش متحمل شده است، اظهار داشت: «هر بار برای ملاقات٬ من باید یک پروسه سخت و زجرآور را طی کنم. برای من مهم نیست که با این پاهای علیل از خانه‌ام که در پرند است و با تهران لااقل۴۰کیلومتر فاصله دارد به تهران و دادگاه که در بازار بزرگ تهران واقع است و از آنجا به زندان بروم. مسیر زندان تهران بزرگ واقعا طولانی است. چون در جاده قم است و حتی باور کنید باز هم مسافتی معادل تهران دارد. یعنی از صبح حدود صد کیلومتر می‌روم. ولی از پا نمی‌نشینم و برای دیدار پسرم هر زجر و بدبختی را به جان می‌خرم.»

او با توضیح پیرامون علت زندانی شدن سهیل می‌گوید: «جرم سهیل باصطلاح این رژیم توهین به رهبر و مقدسات و در حقیقت روشنگری و دگراندیشی است. به گفته و قول رهبر ج ا هر انسانی حق گفتن عقیده خود را دارد!!! و سهیل عقیده‌اش را بیان کرد که مجرم قلمداد شد و این برای رژیم بسیار خطرناک است که درست بیاندیشید و ابراز کنید که دیگر کسی فرمانبردار آن نیست. همین باعث شده که ۴۰سال بر ما حکومت کردند و امثال سهیل باعث بیداری و هوشیاری ما می‌شوند و بالطبع افرادی مانند سهیل افراد خطرناکی هستند!»

بیشتر بخوانید: شکنجه سهیل عربی و شکستن بینی این زندانی سیاسی، حین بازجویی

استمداد از مردم برای کمک به سهیل

سهیل که «با وجود حکم آزادی‌اش، یکسال بدون تفهیم اتهام کاملا غیر قانونی در زندان بود» به جرم تکرار جرم، یعنی «توهین به رهبر و مقدسات» مجددا محکوم شد.

مادر زندانی سیاسی سهیل عربی در نهایت مردم و دوستان سهیل را خطاب قرار داده و می‌گوید: «انتظار و خواسته من از تمامی دوستان و ملت ایران اینست که زندانیان سیاسی‌مان را تنها نگذارید و صدایشان باشید. حمایتشان کنید. آنها بخاطر ما شکنجه و حبس را تحمل می‌کنند و برای آزادی و آسایش و امنیت ما از جان و سلامت خود گذشتند و تن به زندان دادند. اگر امروز سهیل و سهیل‌ها در زندانند؛ شاید فردا نوبت فرزندان شما نیز باشد؛ پس بیایید تا دیر نشده و تمام فرزندان‌مان در چنگال این بی‌رحمان اسیر نشده‌اند؛ برای آزادی وطن و برای آسایش فرزندان ملت بیدار شویم.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment