ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > شاهین ترکاشوند، یک جان‌باخته دیگر تظاهرات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶

شاهین ترکاشوند، یک جان‌باخته دیگر تظاهرات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶

شاهین ترکاشوند، یک جان‌باخته دیگر تظاهرات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶
ایران – اجتماعی

شاهین ترکاشوند، یک جان‌باخته دیگر تظاهرات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶

یکی دیگر از قربانیان تظاهرات دی ماه ۱۳۹۶، حسن (شاهین) ترکاشوند، ۲۴ ساله، که روز سه شنبه، ۲۶ دی ماه جنازه او تحویل خانواده داده شد و دفن شده است.

یکی از اعضای خانواده حسن ترکاشوند گفت که او از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در بیمارستان جان باخته است.

در ادامه پیگیری‌ها نشان داد که پیکر حسن(شاهین) ترکاشوند، ۲۶ دی ماه در بهشت سکینه شهر کرج به خاک سپرده شده است.

یکی از اعضای خانواده شاهین می‌گوید: «روز یکشنبه، ۱۰ دی ماه رفته بود گوهردشت کرج. هیچ خبری از او نشد خیلی نگران بودیم تا اینکه تماس گرفته و گفتند که در بیمارستان کسری است. یک گلوله به شکم‌اش خورده بود همان روز اول طحال‌اش را درآورده بودند. ما نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاده اما شنیده‌ایم که در تظاهرات در حال راه رفتن بوده که پلیس حمله می‌کند به تظاهرات کننده‌ها و آنها شروع می‌کنند به فرار کردن که همان موقع تیر می‌زنند. »

یکی دیگر از اعضای خانواده آقای ترکاشوند گفت: «تازه درسش تمام شده بود. دفترچه خدمتش را گرفته بود و ۱۹ دی ماه باید می‌رفت سربازی. »

شاهین ترکاشوند از بیمارستان کسری در کرج به بیمارستان باهنر در این شهر منتقل شده بود. خانواده شاهین گفتند «تمام مدت در بیمارستان دو مامور بالای سرش بودند و همین که فوت شد جنازه‌اش را بردند پزشکی قانونی و به یک ساعت نکشید که برای خاکسپاری به بهشت سکینه منتقل کردند. خودشان قبر را آماده کرده بودند. کسی را هم نگذاشتند بیاید. مادرش بیمارستان بود و تقاضا کردیم که حداقل دست نگهدارند او از بیمارستان مرخص شود اما قبول نکردند. مثل یک آدم محکوم، دفنش کردند. »

خانواده‌های جان‌باختگان اعتراضات اخیر تحت فشارهای امنیتی هستند تا از هرگونه اطلاع رسانی درباره قربانیان پرهیز کنند.

بنابر گزارشات دریافتی در رابطه با تعداد کشته‌شدگان در جریان اعتراضات سراسری دی ماه ۹۶، بیش از ۲۵ تن در این اعتراضات کشته شده‌اند، چند هزار نفر بازداشت شده‌اند و حداقل ۹  تن از معترضان بازداشت شده نیز در بازداشتگاه‌ها به دلیل شرایط بد بازداشتگاه یا شکنجه و سایر فشارها جان باخته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment