ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سی‌امین روز اعتراض صنفی کارگران کمباین سازی تبریز

سی‌امین روز اعتراض صنفی کارگران کمباین سازی تبریز

سی‌امین روز اعتراض صنفی کارگران کمباین سازی تبریز
ایران – کارگری

سی‌امین روز اعتراض صنفی کارگران کمباین سازی تبریز

اعتراض صنفی کارگران کمباین سازی تبریز وارد سی‌امین روز متوالی شد.

به گزارش خبرگزاریها کارگران کمباین سازی تبریز (توسعه صنعت آذربایجان) در اعتراض به «پرداخت نامنظم دستمزد» و «حق بیمه کارگران» به مدت «سی روز» متوالی از تاریخ ۲۴ مهرماه تا روز ۲۵ آبان در مقابل درب ورودی تجمع کرده و پیگیر مطالبات‌شان شدند.

یکی از کارگران معترض کارخانه کمباین سازی تبریز در این‌باره گفت: ۴۴ کارگر هستیم و امروز یک ماه می‌شود که نسبت به بی‌تفاوتی کارفرما و بر زمین ماندن مطالباتمان معترضیم.

او گفت: دغدغه همه ما تامین معیشت خانواده‌های‌مان است و برای همین از کارفرما و مقامات مسئول انتظار داریم که برای پرداخت مطالبات معوقه که تا «بیست ماه» می‌رسد, اقدام کنند.

گفتنی است کمباین سازی تبریز (شرکت توسعه صنعت آذربایجان ) که در زمینه تولید کمباین های کشاورزی, ساندویچ‌های پانل و انواع کانکس در جاده تبریز به آذر شهر (جاده پتروشیمی) فعالیت دارد. این شرکت پیش از سال ۹۰ حدود «۵۰۰ کارگر شاغل» داشت اما در حال حاضر شمار کارگران باقیمانده آن به حدود «۴۴ نفر» کاهش یافته است.

اعتراض صنفی کارگران کمباین سازی تبریز وارد سی‌امین روز متوالی شد.

حدود ده روز پیش نیز یکی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این خبر, گفت: روند پرداخت مجموع مطالبات او و همکارانش در کارخانه کمباین سازی تبریز دست‌کم در ۲۰ ماه گذشته با تاخیرهایی مواجه بوده است به طوری که در حال حاضر تمدید دفترچه بیمه اعضای خانواده‌های آنها با مشکل روبرو است.

این کارگر شاغل در کمباین سازی تبریز درباره سایر مشکلات صنفی خود می‌گوید: غیر از بحث تاخیری که در پرداخت معوقات مزدی و بیمه داریم, کارفرما قصد انتقال کارخانه را به یکی از شهرهای استان خراسان شمالی دارد.

وی در این‌باره گفت: مقدمات انتقال کارخانه کمباین سازی تبریز به حوالی شهر بجنورد در استان خراسان شمالی فراهم شده اما در این زمینه مسئولان استانی آذربایجان شرقی واکنشی از خود نشان نمی دهند.

این کارگر در خاتمه می‌گوید: انتظار ما از مقامات مسئول این است که علاوه بر پیگیری پرداخت معوقات مزدی و بیمه‌ای برای حفظ این واحد صنعتی در محدوده استان آذربایجان شرقی تلاش کنند.

پیش‌تر در رابطه با مشکلات کارگران این واحد صنعتی «میر احد حسینی» مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفته بود: شرکت توسعه صنعت آذربایجان از واحدهای مشکل دار در استان است که به دلیل مشکلات مدیریتی بخش خصوصی دچار بحران شده است زیرا کارفرمای این کارخانه به تصمیماتی که در جلسات کمیته واحدهای بحران زده گرفته می‌شود, پایبند نیست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment