ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سومین روز از تجمع اعتراضی کارگران ایران پوپلین رشت

سومین روز از تجمع اعتراضی کارگران ایران پوپلین رشت

سومین روز از تجمع اعتراضی کارگران ایران پوپلین رشت
ایران – کارگری

سومین روز از تجمع اعتراضی کارگران ایران پوپلین رشت

امروز ۲۲ آبان از صبح کارگران شرکت ایران پوپلین گیلان برای سومین روز پیاپی در اعتراض به عدم دریافت حقوق در ۳ ماه گذشته در مقابل و داخل ساختمان اداری این شرکت در جاده تهران تجمع کردند.

کارگران پارچه ‌نوشته‌هایی را برای رساندن صدای خود در مقابل درب ورودی شرکت نصب کرده‌اند که روی آنها نوشته شده است: ” ما کارگران ایران پوپولین ۳ ماه است حقوق نگرفته‌ایم، زن و بچه‌مان گرسنه‌اند، چه کسی پاسخگوست؟؟؟ “

یک منبع کارگری گفت، مسئول حراست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان صبح امروز با حضور در جمع کارگران معترض با آنها مذاکره کرد اما معترضان از پاسخ های مسئول حراست این سازمان متقاعد نشدند و تجمع ادامه پیدا کرد.

شمار کارگران معترضی که در این تجمع شرکت دارند، بیش از ۳۰۰ نفر گزارش شده و علت اصلی تجمع، پرداخت نشدن حداقل دو ماه حقوق ماهیانه و چندین ماه حق بیمه اعلام شده است.

علاوه بر این کارگران سهامدار کارخانه ایران پوپلین رشت که تعدادی از آنها بازنشسته شده اند مدعی‌ هستند  از سهامی که در سال ۶۷ به آنها واگذار شده است  تاکنون هیچ گونه سودی دریافت نکرده‌اند.

یادآوری می شود که کارگران سهامدار کارخانه ایران پوپلین رشت از صبح روز ۲۰ آبان ماه تجمع خود را در مقابل درب ورودی این واحد صنعتی شروع کرده و خواستار روشن شدن وضعیت سهام خود شدند.

بنابه گزارش همین منبع خبری، این کارگران که تعدادشان به ۳۱۴ نفر بالغ می‌شود علت اصلی برگزاری این تجمع را اعتراض به عملکرد سهامداران عمده کارخانه عنوان کردند.

در عین حال این کارگران به پرداخت نشدن بیش از دو ماه دستمزد و چندین ماه حق بیمه نیز اعتراض دارند.

بر اساس گفته های یکی ازکارگران معترض، در سال ۶۷ سهام کارخانه ایران پوپلین (تولید کننده انواع پارچه‌های پیراهنی، روپوشی، چادری، ملحفه‌ای و پرده‌ای) از سوی وزارت صنایع دولت وقت درمیان خریداران بخش خصوصی، دولتی و بیش از ۱۱۶۰ نفر از کارگرانی که آنزمان در این واحد تولیدی مشغول کار بودند، تقسیم شده است.

بنابه گفته این کارگران آنها بیش از ۲۵ سال است که سهامدار این کارخانه محسوب می‌شوند اما با این حال تاکنون، وجهی به عنوان سود سهام دریافت نکرده اند.

یکی از کارگران معترض گفت: در حالی که در گذشته بیش از هزار و ۲۰۰ کارگر در کارخانه ایران پوپلین مشغول کار می‌کردند اما امروز تعداد کارگران باقیمانده به ۳۱۴ نفر رسیده است.

این بحرانی است که تمام کارخانجات و کارگاهها و واحدهای تولیدی را در استانهای مختلف فرا گرفته است. علت این بحران در یک کلام کلان سیاست‌های اقتصادی فاجعه باری است که از سوی دولت‌های پیاپی اتخاذ شده است. این کلان سیاستهای اقتصادی قبل از اینکه در پی تولید کار و حرفه برای لشکر عظیم بیکاران کشور باشد، بدنبال تأمین هزینه‌های کلان حضور نیروهای امنیتی و سپاه در کشورهای مختلف منطقه و تأمین حقوق‌های نجومی دولتمردان و فرماندهان سپاه و رؤسای دوایر دولتی و پر کردن جیب آقازاده‌ها است که عمومأ در کشورهای خارجی به امر دلالی در تجارت اشتغال دارند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment