ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > سهیلا جورکش: ۳سال از عذاب اسیدپاشی به صورتم می گذرد اما هنوز کسی دستگیر نشده

سهیلا جورکش: ۳سال از عذاب اسیدپاشی به صورتم می گذرد اما هنوز کسی دستگیر نشده

اسیدپاشی
ایران – اجتماعی

سهیلا جورکش: ۳سال از عذاب اسیدپاشی به صورتم می گذرد اما هنوز کسی دستگیر نشده

خانم سهیلا جورکش یکی از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان می‌باشد که در جریان این عمل وحشیانه سمت چپ صورت وی و بینایی چشم چپ آسیب جدی دید.

امروز بینایی سهیلا جورکش، در حال بهبودی است اما با وجود بازگشت بخشی از بینایی چشم چپ، هنوز نمی‌توان به طور قطعی تأیید کرد که این بینایی ثابت می‌ماند.

سهیلا  اواخر سال ۹۵ برای جراحی چشم چپ خود و پس‌از تحمل مشقات فراوان به شهر بوستون امریکا سفر کرد. طبق اظهارات او و خانواده‌اش در این مدت با وجود درخواست‌های مکرر برای کمک مالی، مبلغی که برای این کار به آنها اختصاص داده شده برای هزینه‌های درمان کافی نیست.

این قربانی اسیدپاشی درباره آخرین وضعیت درمان چشم چپ خود می‌گوید: «هشت ماه است که در امریکا اقامت داریم و در این مدت با روش جراحی نوین که برای نخستین بار مجوز آن از طرف سازمان غذا وداروی امریکا صادر شد، توانستم قسمتی از بینایی چشم چپم را به دست آورم.

او ادامه می‌دهد: بعد از عمل جراحی اول، چشمم خونریزی کرد و مجبور شدم عمل دیگری انجام دهم. پزشکان از اینکه می‌توانند این جراحی را روی بیماران دیگر نیز انجام دهند بسیار خوشحال هستند، اما با توجه به اینکه این جراحی برای نخستین بار است که انجام می‌شود نتیجه آن قابل پیش‌بینی نیست و چشمی که جراحی شده نیاز به مراقبت‌های زیادی دارد.

هنوز در حال گذراندن دوره درمان هستم و پزشک زمان بازگشتم به ایران را مشخص نکرده است. دید من فعلاً باید تثبیت شود و از عینک استفاده کنم. البته تا امروز بجز جراحی روی چشم چپ، هیچ اقدامی برای جراحی زیبایی انجام نشده است. من نخستین نفری بودم که این جراحی را انجام دادم و در عین حال باید معاینات به صورت مداوم انجام شود.

او در ادامه می‌افزاید: چشم من در حال حاضر نیاز به مراقبت زیاد و داروهای ساختنی دارد. در طول این سه سال با تمام رنجی که کشیدم توانستم با استقامت بجنگم و بینایی چشمم را به دست آورم. در این مدت نیز هزینه کمی به ما پرداخت کردند که پاسخگوی نیازهای ما نیست؛ من بینایی‌ام را به سختی به دست آورده‌ام، کمک کنید این بینایی را نگهدارم. با توجه به ادامه روند درمان، همچنان نیاز به همراهی مسئولان و درخواست رسیدگی به مشکلاتم را دارم. امید دارم که بینایی‌ام رو به بهبودی رود، چون دیگر طاقت نابینایی ندارم.

وی در پایان گفت: من دوباره موفق شدم اسید و اسید پاش را شکست دهم؛ سه سال از اتفاق زنجیره‌ای اسیدپاشی اصفهان که در آن به صورت ناجوانمردانه در حال رانندگی به‌صورتم اسیدپاشیده شد می‌گذرد، اما هنوز هیچ کسی را بازداشت نکرده‌اند. من هنوز جواب سؤالم را نگرفته‌ام که به چه جرمی باید تا این اندازه درد بکشم و با چنگ و دندان بینایی‌ام را به‌دست آورم؟

راستی آیا در نظام جمهوری اسلامی کسی هست که پاسخ بدهد به چه جرمی سهیلا و سهیلاها باید قربانی اسیدپاشی شوند و هیچ حسابرسی هم از مرتکبین این جنایت انجام نشود؟

آنهم در کشوری که کارگران زحمتکش بخاطر مطالبه حقوق عقب مانده‌شان بازداشت می شوند و شلاق می‌خورند و اخراج می‌گردند.

این معنی عدالت در جمهوری اسلامی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment