ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سندیکای کارگران شرکت واحد ؛ همدردی بمناسبت جان‌باختن فعالین محیط زیست کردستان

سندیکای کارگران شرکت واحد ؛ همدردی بمناسبت جان‌باختن فعالین محیط زیست کردستان

سندیکای کارگران شرکت واحد
ایران – کارگری

سندیکای کارگران شرکت واحد ؛ ابراز همدردی به مناسبت واقعه دردناک جان‌باختن فعالین محیط زیست کردستان

در رابطه با جان باختن فعالین زیست محیطی در کردستان، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با صدور اطلاعیه‌ای همدردی خود را بازماندگان کشته‌شدگان اعلام نموده است. صبح روز شنبه۳شهریور۹۷ در اثر توپ باران مناطق مرزی سله‌سی و پیله مریوان توسط سپاه پاسداران، مراتع جنگلی این منطقه در آتش سوخت. تعدادی از فعالین محیط زیست و گروهی از مردم برای خاموش کردن آتش به سوی جنگلها روانه شدند.

در جریان کنترل آتش‌سوزی بزرگ مریوان توسط فعالین زیست محیطی، یک توپ عمل‌نکرده که از توپ باران سپاه بجا مانده بود، منفجر شد و بر اثر موج انفجار توپ، ٤ تن از فعالین زیست‌محیطی مریوان جانشان را از دست دادند. در این حادثه تعدادی از مردم نیز مجروح شده و به بیمارستان منتقل گردیدند. متن اطلاعیه سندیکای کارگران شرکت واحد به شرح زیر است:

«همدردی سندیکای کارگران شرکت واحد به مناسبت جان‌باختن فعالان حامی محیط زیست

با کمال تاسف دو تن از فعالین مدنی و حامی محیط زیست در مریوان، شریف باجور و امید کهنه‌پوشی و نیز دو تن از جنگل‌بانان، محمد پژوهی و رحمت حکیمی‌نیا که برای اطفای حریق به جنگل‌های منطقه مریوان رفته بودند در آتش محاصره شده و در راه خدمت به جامعه، متاسفانه جان عزیز خود را از دست دادند.

چند ماه پیش، شریف باجورِ عزیز در حمایت از کولبران ستمدیده و نیز در حمایت از عضو زندانی این سندیکا رضا شهابی و معلمان زندانی، در حالیکه در اعتصاب غذا بود، با دلی مالامال از عشق به آزادی، از کردستان تا تهران را با دوچرخه رکاب زد و در نهایت در منزل ایشان با درخواست خانواده وی و تنی چند از فعالین به اعتصاب غذای خود پایان داد و یکی از افرادی شد که در تاریخِ زرین دفاع از فعالین جنبش کارگری، یادگاری ارزنده و قابل تقدیر از خود به جای گذاشت. از باجورِ عزیز فعالیت‌های ارزنده دیگری نیز در حمایت از فعالان مدنی، زلزله‌زدگان، محیط زیست و … دیده‌ایم.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با آرزوی سلامتی برای مصدومین این حادثه دلخراش، در گذشت این چهار جانباخته در حادثه آتش‌سوزی را به جامعه‌ی فعالین مدنی و حامی محیط زیست در کردستان و ایران و نیز به جنبش کارگری تسلیت می‌گوید و سهل انگاری، سودمحوری و بی مسئولیتی در حفظ محیط زیست را قویا محکوم می‌کند. ما برای خانواده‌ها، دوستان و همراهان این عزیزان از دست رفته، تسلای خاطر آرزو کرده و یاد این عزیزان را گرامی می‌داریم.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ـ چهارم شهریور ماه ۱۳۹۷»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment