سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد تهران از اعتصاب رانندگان کامیون حمایت کرد - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد تهران از اعتصاب رانندگان کامیون حمایت کرد

سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد تهران از اعتصاب رانندگان کامیون حمایت کرد

سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد
ایران ـ کارگری

سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد تهران از اعتصاب رانندگان کامیون حمایت کرد

در حالیکه دور جدید اعتصاب رانندگان کامیون که از اول مردادماه آغاز شد، در شهرهای مختلف ادامه دارد، سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد تهران، حمایت خود را از اعتصاب آنها اعلام کرده است. در این میان خبر می‌رسد که رانندگان کامیون و ناوگان حمل و نقل بین‌جاده‌ای در همدان نیز در اعتراض به عدم تحقق وعده مسئولان دولتی مبنی بر کاهش نرخ عوارض و تعرفه و… اعتصاب کرده‌اند.

اعتصاب رانندگان کامیون و کامیونداران به رغم تهدیدی که از سوی نیروهای امنیتی متوجه آنها بوده است، وارد یازدهمین روز خود شده است. اعتصاب رانندگان کامیون تبعات جانبی نیز داشته است که ازجمله شامل اختلال در سوخت‌رسانی در برخی مراکز توزیع سوخت در شهرهای مختلف مانند شهرهای بابلسر، سرخرود، قائم‌شهر و محمودآباد، می‌شود؛ موضوعی که اعتراضاتی را از سوی مردم برانگیخته است.

در حمایت از خواست‌های کامیونداران و رانندگان، سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد تهران در بیانیه‌ای که بدین منظور منتشر کرده است، خواستار بر آورده شدن مطالبات رانندگان کامیون شده است. سندیکای اتوبوسرانی شرکت واحد تهران که یک تشکل کارگری مستقل محسوب می‌شود، از دیگر اقشار مزدبگیر کشور مانند کارگران، معلمان و دیگر تشکل‌های مستقل کارگری خواسته است تا ضمن اعلام همبستگی با رانندگان کامیون، آنها را در این حرکت اعتراضی‌شان حمایت کنند.

در اعتصاب سراسری پیشین رانندگان کامیون و ناوگان حمل و نقل جاده‌ای نیز توزیع سوخت در ایران دچار اختلال شد که دولت را مجبور به وارد کردن وسائل نقلیه سپاه پاسداران برای توزیع سوخت و حمل و نقل کالاها کرد.

بیشتر بخوانید: رانندگان کامیون و حمل‌ونقل جاده‌ای در دور جدیدی از اعتصاب سراسری

اعتصاب رانندگان همزمان با اعتراضات سیاسی و مدنی

اعتصاب رانندگان کامیون در شرایطی استمرار می‌یابد که در چند روز گذشته، موجی از اعتراضات مردمی نسبت به گرانی و افزایش قیمت ارز، شهرهای مختلف را در برگرفته است. برخوردهای خشن و سرکوبگرانه نسبت به اعتراضات قانونی مردم تا آنجا بالا گرفته است که سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است که به حق مردم در برگزاری تجمعات مسالمت‌آمیز احترام بگذارد. در بیانیه عفو بین‌الملل آمده است که ماموران امنیتی باید به ضرب‌وشتم تظاهرکنندگان پایان دهند و به هیچ عنوان از سلاح گرم برای کنترل نظم عمومی و پراکنده کردن معترضان استفاده نکنند.

عفو بین‌الملل همچنین از استفاده از گاز اشک‌آور و سلاح‌هایی که گلوله‌های مشقی، پلاستیکی یا رنگی شلیک می‌کنند انتقاد کرده و خواستار پرهیز از به کار بردن چنین سلاح‌هایی شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment