« سنت اتحاد و همبستگی طبقه کارگر » به قلم شاپور احسانی‌راد - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > « سنت اتحاد و همبستگی طبقه کارگر » به قلم شاپور احسانی‌راد

« سنت اتحاد و همبستگی طبقه کارگر » به قلم شاپور احسانی‌راد

کارگر
ایران ‌ـ کارگری

« سنت اتحاد و همبستگی طبقه کارگر » به قلم شاپور احسانی‌راد

« سنت اتحاد و همبستگی طبقه کارگر » عنوان مقاله‌ای است که به قلم آقای شاپور احسانی‌راد در حمایت از کارگان گروه ملی صنعتی فولاد اهواز نوشته شده است. متن این مقاله را از نظر خوانندگان می‌گذرانیم:

گرمای زودرس تابستان داغ اهواز هم مانع مطالبه‌گری کارگران ملی فولاد نشد. کارگرانی که سال‌ها است فریاد حق‌طلبی سر می‌دهند، امروز در عین ناباوری، می‌بیینند مولودی (کارخانه‌ای) را که سال‌ها با‌ کار، تلاش، دسترنج و خون دل پرورانده‌اند، یک عده فرصت‌طلب ‌آن را پیش پای مطامع چند مفتخور سرمایه‌دار به قیمت بیکاری و گرسنگی چهار هزار خانواده، ذبح شرعی می کنند.

کوتاه نیامدن کارگران از حقوق خود و از حفظ کارخانه برای زندگی و بقای خود، تجلی مبارزات دلاورانه‌ای است که باید مورد حمایت تک تک کارگران طبقه کارگر و هر انسان شریف و حق‌طلب قرار گیرد. امروز بر طبقه کارگر پوشیده نیست که از هفت‌تپه، هپکو، آذرآب، پلی‌اکریل، پروفیل ساوه و صفا تا صنایع نساجی و لوازم خانگی و …‌ از  معضل، دستمزدهای زیر خط فقر، حقوق های معوقه، مطالبات انباشته و ورشکستگی و تعطیلی رنج می‌برند.

کارگران باید بدانند که این شتری است که هر لحظه در خانه یکی از آنها می‌خوابد؛ بنابراین، زمانی که در هر یک از کارخانجات، کارگران برای حقوق و مطالبات خود اعتراض ، اعتصاب و تجمع می‌کنند، باید مورد حمایت وسیع و همه جانبه طیف‌های کارگری قرار گیرند. بی شک امروز هر کارگری از اعتراضات تحسین برانگیز کارگران فولاد، بر خود می‌بالد و در دل با آنها همراه است.

اما کارگران باید بدانند که این کافی نیست؛ این همدلی و همراهی باید هم بصورت عملی و هم در فضای مجازی و هم به اشکال عملی و مقتضی ظهور و بروز کند تا هر کارگر اعتصابی در هر کارخانه‌ای، حمایت دیگر همه طبقه‌ای‌های خود را عینا ببیند و‌ از پیشتیبانی آنها دلگرم شود.

این سنت اتحاد و همبستگی، امروز در فضای مجازی می‌تواند با حمایت از کارگران فولاد از طرف تک تک کارگران و یا جمعی از آنها و از طرف تک تک دانشجویان، معلمان، پرستاران، وکلا، ورزشکاران، هنرمندان رانندگان کامیون و ..تحقق یابد.

کارگران، معلمان، پرستاران، دانشجویان و همه انسانهای شریف! امروز وقت آن است که با حمایت بیدریغ خود از تلاش و همت کارگران ملی فولاد اهواز برای حفظ شرف و بقای زندگی‌شان با یک پیام فردی و جمعی و یا اشکال عملی از آنها حمایت کنیم و سنت اتحاد، همراهی، همدلی و همبستگی را عملا تحقق ببخشیم، باشد که این سنت مباررزاتی، چنان فراگیر شود تا حق هیچ انسانی با زور  قدرتمندان استثمارگر سرکوب نشود.

شاپور احسانی‌راد ـ عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و نماینده سابق کارگران کارخانه نورد پروفیل ساوه

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment