ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سقوط یک کولبر از ارتفاع و جراحت شدید وی در پی تعقیب و گریز نیروی انتظامی

سقوط یک کولبر از ارتفاع و جراحت شدید وی در پی تعقیب و گریز نیروی انتظامی

سقوط کولبر از ارتفاع
ایران – کولبران

سقوط یک کولبر از ارتفاع در پی تعقیب و گریز نیروی انتظامی

بدنبال تعقیب و گریز نیروی انتظامی، یک کولبر کُرد اهل شهرستان سلماس از ارتفاع سقوط کرد و به شدت مجروح گردید.
گزارشات رسیده حاکی است، روز سه‌شنبه سی‌ام آبان‌ماه، درپی تعقیب و گریز نیروی  انتظامی، یک کولبر کُرد اهل سلماس به نام “اسماعیل جباری” ١٩ ساله از ارتفاع سقوط و از ناحیه سر دچار جراحت شدید شده است.
پزشکان وضعیت عمومی این کولبر کُرد را که ‌هم‌اکنون در یکی از بیمارستان‌های ارومیه تحت مراقبت پزشکی می‌باشد، وخیم اعلام کرده‌اند. نهادهای حکومتی با کولبران و کاسبکاران در کردستان تحت عنوان “قاچاقچیان کالا” برخورد می‌کنند، در حالیکه ساکنین کُرد مناطق کُردنشین ایران به سبب نبود فرصت‌های شغلی و نگاه امنیتی حکومت به این مناطق، از روی اجبار به شغل پُرخطر کولبری روی برده و در این ارتباط بسیاری از کولبران جان خود را از دست می‌دهند.
بار این کولبران، اجناس و اقلام متعلق به تاجرین شهرهای بزرگ ایران است که خارج از قوانین گمرکی جابجا می‌گردد.طبق بند ١ مادە ٢ اجناس قاچاق، اگر بهای اجناس واردە کمتر از یک میلیون تومان باشد، جرم محسوب نمی‌شود و در بیشتر اوقات، بهای اجناس واردە از سوی کاسبکاران کمتر از این قیمت بودە است.

در رویدادی دیگر اداره اطلاعات ارومیه خانواده یک کولبر جان باخته را تحت فشار قرارداده است.

اطلاعات خانواده یک کولبر جان‌باخته پیرانشهری را تهدید کرد

هجوم به کولبران عکس حسن مرادی
حسن مرادی

اداره کل اطلاعات ارومیه خانواده یک کولبـر جان‌باخته اهل پیرانشهر را تحت فشار قرار داد.
گزارشات منتشر شده روی اینترنت حاکی است پس از انتشار خبر جان‌باختن یک کولبـر کُرد اهل پیرانشهر به نام “حسن مرادی” در رسانه‌ها، هیاتی از اداره کل اطلاعات ارومیه به منزل شخصی این کولبر جان‌باخته مراجعه و به خانواده وی اعلام کرده‌اند که باید از مصاحبه با رسانه‌ها درباره این موضوع خودداری کنند.
یکی از نزدیکان این کولبـر جان‌باخته گفته است، نیروهای اطلاعاتی به خانواده مرادی گفته‌اند باید مراسم ختم بی‌سر و صدا برگزار و از پوشش رسانه‌ای آن و اعتراضات مردم به موضوع جان‌باختن این کولبر کُرد جلوگیری بعمل آید.
یادآوری می‌شود روز دوشنبه بیست و نهم آبان‌ماه، http://bit.ly/2zTukX5  نیروهای انتظامی در پیرانشهر گروهی از کولبران کُرد را هدف شلیک مستقیم قرار دادند که در نتیجه یک کولبر کُرد به نام “حسن مرادی” اهل روستای “امین آباد” جان باخته و دو تن دیگر به نام‌های “رحمان محمودنژاد” و “سمکو احمدیان” به شدت زخمی گردیدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment