ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سقوط مرگبار اتوبوس به عمق ۱۰۰ متری و جان باختن ۱۱ هموطن + عکس

سقوط مرگبار اتوبوس به عمق ۱۰۰ متری و جان باختن ۱۱ هموطن + عکس

حادثه سقوط اتوبوس ۲

ایران ـ حوادث

سقوط مرگبار اتوبوس و جان باختن ۱۱ هموطن

بر اثر سقوط اتوبوس به عمق ۱۰۰ متری دره در جاده آبعلی متاسفانه ۱۱هموطن جان سپردند و ۲۶نفر زخمی شدند

ساعت ۲و۳۰ دقیقه بامداد روزسه‌شنبه۲۱ شهریورماه۱۳۹۶ در کیلومتر ۵ جاده تهران–آبعلی یکدستگاه اتوبوس ولوو که با ۳۷ مسافر از کرج عازم ساری بود بر اثر بوجود آمدن مشکل در سیستم ترمز آن واژگون و به دره سقوط کرد که بر اثر آن متاسفانه ۱۱تن از هموطنان جان سپردند و۲۷تن دیگر بشدت مصدوم شدند.

حادثه سقوط اتوبوس ۳

 

حادثه سقوط اتوبوس ۴

شدت حادثه به حدی بود که سقف اتوبوس کاملاً جدا شده بود و از لحظه ورود آتش‌نشانان به دره، آنها با مسافرانی که به اطراف پرتاب شده بودند، مواجه شدند، برخی از مسافران چندین متر آنطرف‌تر از اتوبوس پرتاب شده یا زیر اجسام سنگین قرار گرفته و محبوس بودند.

یادآوری می‌شود درتاریخ ۱۰شهریور۹۶ واژگون شدن اتوبوس دانش‌آموزان دختر اهل هرمزگان در حوالی داراب فارس باعث جان‌باختن ۱۴ دانش‌آموز دختر و مصدوم شدن تعدادی دیگر شد

حادثه سقوط اتوبوس ۱
حادثه واژگون شدن اتوبوس دانش‌آموزان دختر اهل هرمزگان در حوالی داراب فارس

همچنین صبح یکشنبه ۱۲ شهریور با واژگون شدن مینی‌بوس کارگران مجتمع معدنی صفاشهر در استان فارس تعداد ۱۳ نفر از کارگران مصدوم شدند.

حادثه سقوط اتوبوس
حادثه واژگون شدن مینی‌بوس کارگران مجتمع معدنی صفاشهر در استان فارس

ایران یکی از نقاط حادثه‌خیز جهان از نظر رانندگی است

بر اساس گزارشی که پژوهشکده بیمه مرکزی ایران منتشر کرده‌است، در میان ۱۹۰ کشور جهان، ایران پس از کشور آفریقایی سیرالئون، بالاترین نرخ مرگ‌ومیر را در جاده‌ها دارد.

علت بسیاری از تصادفات در جاده‌های ایران یا وقوع چنین تراژدی‌هایی مانند سقوط اتوبوس به دره عدم ایمنی جاده‌ها به خاطر هیچ‌گونه رسیدگی جدی به جاده‌های ایران و ایمن سازی جاده ها طی ۳۹ سال حاکمیت دزدان و چپاولگران می‌باشد. کما اینکه شرکت‌های مسافربری به خاطر گرانی افسار گسیخته خودرو که واردات آن دست خانواده و فرزندان و نوه و نبیره مقامات نظام است توان خرید اتوبوس‌های نو و جایگزینی آن‌ها را با اتوبوس‌های کهنه ندارند و کهنگی و فرسودگی وسایل نقلیه یا خرابی قطعات آنها باعث به وجود آمدن چنین فجایع انسانی می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment