ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > آغاز مجدد فشار، ارعاب و سرکوب علیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز

آغاز مجدد فشار، ارعاب و سرکوب علیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز

فولاد اهواز
ایران – کارگری

آغاز مجدد فشار، ارعاب و سرکوب علیه کارگران گروه ملی فولاد اهواز 

به دنبال مقاومت شجاعانه و حق طلبانه کارگران فولاد اهواز در سال گذشته که با بیست و هفت روز اعتراض، اعتصاب و تجمع متحد و پر قدرت خود توانستند دو ماه معوقات مزدی خود را در آخرین روزهای سال بگیرند، در سال جدید کارفرمای گروه ملی فولاد اهواز با استفاده از نیروهای امنیتی، فشار، ارعاب و سرکوب کارگران مقاوم گروه ملی فولاد را در دستور خود قرار داده است.

بر اساس گزارشات رسیده، روز چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۳۹۷، یکی از کارگران گروه ملی اهواز به نام آقای حافظ کنعانی به پلیس اطلاعات و امنیت احضار می شود که پس از چند ساعت  بازجویی آزاد می گردد.
به دنبال آن روز پنج شنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۷، پلیس برای ارعاب کارگران به درب منزل سه نفر از کارگران گروه ملی اهواز مراجعه می کند که هر سه آنان در منزل حضور نداشتند.

همزمان با این اقدامات پلیسی امنیتی، کارفرما برای فشار و سرکوب کارگران از ۲ روز پیش، کارت ورود به شرکت تعدادی از کارگران را مسدود می کند که حراست مانع از ورود آنها به کارخانه می شود.
تا کنون اسامی  ۴ نفر از کارگران به نام های‌ آقایان کریم سیاحی از بخش دو، پیمان شجراتی از ذوب، رحیم سعیدی از لوله سازی و حامد باصری از بخش میلگرد و مفتول گزارش شده است.

طبق گزارش منابع کارگری در این کارخانه، هم اکنون سه واحد تولیدی شرکت تقریبا متوقف است اما کارگران واحد لوله سازی که فعال است در اعتراض به اقدامات و فشارهای وارده به همکاران خود و در همبستگی با آنها  دست از کار کشیدند و اعلام کردند این نخستین واکنش آنها به فشار، ارعاب و سرکوب همکاران خود می باشد و در صورت ادامه این وضع، دست به اعتراض های گسترده تری خواهند زد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment