ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سردواندن ۳۴۶ کارگر نیشکر هفت تپه برای بازنشستگی

سردواندن ۳۴۶ کارگر نیشکر هفت تپه برای بازنشستگی

هفت تپه

ایران – کارگری

سردواندن ۳۴۶ کارگر نیشکر هفت تپه برای بازنشستگی

براساس گزارشات رسیده، به دلیل عدم واریز ۴ درصد از حق بیمه توسط کارفرما، بازنشستگی پیش از موعد ۳۴۶ نفر از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه تاکنون به تاخیر افتاده است.

به گفته برخی منابع کارگری در مجتمع نیشکر هفت، ۳۴۶ نفر از کارگران واحد تولیدی نیشکر هفت تپه از چندین ماه پیش به این‌سو مشمول بازنشستگی تحت قانون مشاغل سخت و زیان‌آور قرار دارند اما به دلیل آنکه کارفرمای آنها هنوز سهم ۴ درصدی حق مربوط به سابقه سخت و زیان‌آور آنها را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نکرده است، فعلا در وضعیت نامشخصی قرار دارند.

کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در این رابطه می‌گویند؛ کارفرمای این واحد تولیدی به بهانه ناتوانی مالی از پرداخت هزینه بازنشستگی این تعداد کارگر خوداری می‌کند.
به گفته کارگران نیشکر هفت تپه ؛ ارزش مجموع هزینه حق بیمه مربوط به سابقه سخت و زیان‌آور ۳۴۶ کارگر بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.
تعدادی از این کارگران بازنشسته برای پیگیری مطالبات صنفی خود روز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، در چهارمین روز از اعتراض کارگران معترض مجتمع هفت تپه؛ همکاران شاغل خود را همراهی می‌کردند.

این کارگران زحمتکش می‌گویند؛ روز به روز بر تعداد کارگرانی که مانند آنها با مشکل بازنشستگی مواجه هستند، افزوده می‌شود و این درحالی‌ست که مهم‌ترین مشکل آنها این است که سازمان تامین اجتماعی از تاریخ ۱۴ مهر ماه سال ۹۳ سهم ۴ درصدی حق بیمه اضافی را تا دو برابر افزایش داده است.
کارگران در خاتمه گفتند: از آنجا که کارفرما در حالت عادی برای پرداخت سهم بیمه اقدام نمی‌کند به طور قطع با افزایش این مبلغ دیگر احتمال بازنشستگی پیش از موعد آنها کمرنگ‌تر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: اقدام به خودسوزی از سوی شماری از کارگران اخراجی نیشکر هفت‌تپه در دومین روز از اعتصاب

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment