ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > سردواندن و پاسکاری کارگران شهرداری توسط شورای شهر اهواز

سردواندن و پاسکاری کارگران شهرداری توسط شورای شهر اهواز

کارگران شهرداری اهواز

 

ایران – کارگری

سردواندن و پاسکاری کارگران شهرداری توسط شورای شهر اهواز

در سومین روز از تجمعات اعتراضی ۶۵ نفر از پرسنل اجراییات شهرداری اهواز در اعتراض به بلاتکلیفی و عدم پرداخت ۴ ماه حقوق عقب افتاده آنها،  مسئولین شهرداری اهواز و شورای شهر اهواز، کارگران را به یکدیگر پاسکاری میکنند، تا شانه از مسئولیت خالی کنند.

به گفته کارگران تجمع کننده، نمایندگان شورای شهر اهواز در پاسخ به کارگران از عدم صحت اخراج آنها خبر میدهند و در رسانه های مجازی از عملکرد خود در اینباره تعریف و تمجید میکنند.

برخی مسئولان شهرداری اهواز نیز به طور غیر رسمی میگویند که هدف از  پاسکاری کارگران، طول دادن قضیه و اخراج کارگران است.

در همین رابطه پیمانکار اجراییات به طور واضح از اخراج ۶۵ نفر از کارگران خبر میدهد و دلیل اخراج را عدم موافقت شهـرداری اهواز با تمدید قرارداد این ۶۵ نفر از پرسنل شهـرداری در قرارداد جدید شهرداری اعلام کرده است.

هدف از اینکار شهـرداری مازاد تلقی شدن نامبردگان و تسهیل در اخراج آنها از سیستم شهـرداری است.

یادآوری می شود که گروهی از کارگران معترض مناطق هشت گانه شهـرداری اهواز که به نمایندگی از بیش از ۵ هزار نفر در ادامه اعتراضات صنفی خود، از ۲ مرداد ماه امسال تجمعات اعتراضی خود را شروع کردند، در موارد مختلف این تجمعات را ادامه دادند.

کارگران معترض شهـرداری اهواز همواره خواستار معوقات مزدی عقب افتاده بودند و علاوه بر این،  همواره خواستار  تبدیل وضعیت استخدامی خود بودند.

این کارگران در توضیح مطالبات صنفی خود می گویند که سازمان شهرداری‌ها و دهداری‌های کشور مجوز استخدام آن گروه از کارکنان شهرداری‌ها را که دارای حداقل سه سال سابقه کاری هستند را صادر کرده است اما تا این لحظه نه شهرداری و نه شورای شهر اهواز هیچ پاسخی در خصوص دستور العمل فوق به کارگران نمی‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment