ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > سخنان صیادان در اعتراض‌به حراج خلیج فارس و دریای عمان به چین و نابودی ماهیها و آبزیان- کلیپ

سخنان صیادان در اعتراض‌به حراج خلیج فارس و دریای عمان به چین و نابودی ماهیها و آبزیان- کلیپ

ایران – اجتماعی

سخنان صیادان در اعتراض به حراج خلیج فارس و دریای عمان به چین و نابودی ماهیها و آبزیان – کلیپ

صیادان هرمزگانی از تشدید وخامت روز به روز وضعیت ماهیگیری در خلیچ فارس و دریای عمان می گویند. آنان در سخنان اعتراضی خود از واگذاری آبهای ایران به کشتی های چینی و اینکه چینیها با گرفتن امتیاز ماهیگیری در آبهای ایران  با استفاده از کشتیهای غول پیکر و امکانات پیشرفته در واقع اقدام به جارو کردن آبها خلیج فارس و دریای عمان کرده و  در حال نابود کردن نسل ماهیها و آبزیان در آبهای ایران هستند.

سخنان صیادان در اعتراض‌به حراج خلیج فارس و دریای عمان به چین

در ایرانی که به لحاظ منابع طبیعی و زیر زمینی یکی از غنی ترین کشورهای دنیا محسوب می شود ، چوب حراج زدن به این داراییها سالهاست که به یک روش برای تامین ورشکستگی اقتصادی و مالی بخاطر مخارج دخالتهای منطقه ای و یا سیاسیتهای غلط از یک سو و سودجویی های جناحی و فردی و رانت خواری و چپاول اموال تبدیل شده است. حراج خلیج فارس و دریای عمان نیز یکی از موارد این گونه چپاولها و بر باد دادن داراییهای مردم ایران است.

و البته که همه اینها فقط گوشه بسیار کوچکی از وضعیت نابسامان و انفجاری اقتصادی جامعه ایران است که هیچ راه برون رفتی هم برای آن وجود ندارد .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment