ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ساماندهی بارفروشان در منطقه ۱۵ طرحی از قبل شکست خورده!!!

ساماندهی بارفروشان در منطقه ۱۵ طرحی از قبل شکست خورده!!!

بارفروشان شکست

ایران – دستفروشان

ساماندهی بارفروشان در منطقه ۱۵ طرحی از قبل شکست خورده!!!

چندی پیش شهردار منطقه ۱۵ از لزوم ساماندهی بارفروشان در این منطقه خبر داد.

وحیدرضا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به مشکلات ایجاد شده از سوی بارفروشان در خیابان بلوار شهرزاد که به ادعای وی موجبات اعتراضات اهالی این منطقه را در پی داشته، گفت: مشکل خیابان شهرزاد و صف طولانی بارفروشان عقبه طولانی مدت دارد و ماحصل قصور و کوتاهی در عملکرد یکساله نیست، بلکه یک دهه است که این مشکل در این خیابان وجود دارد و بار فروشان بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندان نسبت به فروش اجناس خود در کنار خیابان اقدام می‌کنند و این مسئله علاوه بر ایجاد ترافیک کیلومتری، زمینه ساز انواع و اقسام آسیب‌های اجتماعی نیز شده است.

وی با بیان اینکه این معضل اجتماعی را باید با همکاری همه سازمان‌ها از جمله پلیس و راهنمایی و رانندگی حل و فصل کنیم، تصریح کرد: بساط گستری بارفروشان از زیر پل بعثت تا چهارراه لب خط مشکلات زیادی را ایجاد کرده که متاسفانه شدت مقاومت این بارفروشان بیش از تصور است.

شهردار منطقه ۱۵ با بیان اینکه اگر نسبت به ساماندهی بارفروشان اقدام نشود روز به روز فعالیت آنها توسعه می‌یابد، گفت: در حال حاضر جلسات مقدماتی با پلیس در راستای ساماندهی بارفروشان انجام شده و حتی طرح‌های مقدماتی نیز در این خصوص ارائه شده است.

بارفروشان شکست

محمدی درباره ساماندهی اوراقچی‌های منطقه و اجرای طرح ساخت مراکز تجاری راسته بلورفروشان به جای مغازه‌های آنها گفت: باید یک سرمایه گذار برای ساخت این مراکز تجاری پیش قدم شود تا بتوانیم راسته اوراقچی‌ها را ساماندهی و آن را به بورس بلور تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی از گاراژها با انجام تعمیرات مختصر ساماندهی شده‌اند اما باید با جذب سرمایه گذار و ساخت مجتمع تجاری فرامنطقه‌ای مشکل را حل کنیم، گفت: در حال حاضر در انتظار سرمایه گذارانی هستیم تا نسبت به ساخت مراکز تجاری به جای اوراقچی‌ها اقدام کنند.

اما حالا با گذشت زمان مشخص شده است که همه این طرح‌ها فقط بدرد نوشتن روی کاغذ می‌خورند. میزان دزدی و چپاول از ثروت عمومی و اختصاص دادن بخش زیادی از ثروت عمومی برای سرپا نگاه داشتن دیکتاتورها در منطقه، مجالی برای  ارائه و اجرای سیاست‌های کارا و مردمی در عرصه اقتصادی را باقی نمی‌گذارد.

واقعیت این است برای اجرای هر طرح اقتصادی – اجتماعی،  قبل از هراقدامی ابتدا باید یک اداره یا ارگان سالم و غیر فاسد برای طراحی و اجرای آن طرح پیدا کرد و این آن چیزی است که در کشور ما و درمیان ارگانهای دولتی حکم کیمیا را دارد و بقول معروف:

آنچه یافت می‌نشود آنم آرزوست . . .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment