ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > شما «حضرات» با این «یال‌و‌کوپال»، زورتان به ۶ کارگر «دست‌بسته» فولاد می‌رسد؟!

شما «حضرات» با این «یال‌و‌کوپال»، زورتان به ۶ کارگر «دست‌بسته» فولاد می‌رسد؟!

کارگر
ایران ـ کارگری

شما «حضرات» با این «یال و کوپال»، زورتان به شش کارگر «دست بسته» فولاد می‌رسد؟!!

باید فورا” آزادشان کنید!

به قلم رحمان گلچهره

شرم از این وقاحت «قهرمانانه» شما، خجالت می کشد.
از وکیل و وزیر و والی، تا رئیس قشون و قضا و…، همه و همه گشتید تا بالاخره ۶ کارگر فولاد خوزستان را «به جرم تخریب اموال» دفتر….، بگیرید وببندید و حبس‌شان کنید!

اگر در گذشته، کارگران را به بهانه و هزار دوز وکلک می‌گرفتید، می‌بردید و می‌زدید تا دست به سفره‌شان برید و غارتشان کنید، مدتهاست که سرمایه و شما شرکا و مدافعانش، به جنگی آشکار، نابرابر و بی‌شرمانه علیه هست و نیست ما کارگران و همه نیروی کارمزدی در ایران، روی آورده‌اید،

علنا” دست در دست سرمایه داران، با تمام ارکان و نهادهای اعمال قدرت‌تان در برابر اعتراضات و اعتصابات برحق ما کارگران، علیه جهنمی که با قوانین و فقر مزد و غارت حقوق‌های معوقه که بر ما روا داشته اید، با گستاخی قد علم کردهاید.

ماه‌هاست کارگران فولاد خوزستان، معترض این وضعیت‌اند؛ ماه‌هاست در کف جامعه، رژه حق‌خواهی فریاد می‌کنند و این گورستان فقر را که با خصوصی‌سازی تشدید و بر سرشان آوار کرده‌اید، نمی‌پذیرند.

شما نیز ماه‌هاست که به عریان‌ترین و وقیحانه‌ترین روش ممکن، با وعده‌های پوچ، با دندان قروچه رفتن و قشون‌کشی، متحدانه علیه ما به صف شدید و ما را محک زدید.

آقایان حضرات!

این قصه تخریب اموال و حبس شش کارگر فولاد حربه نخ نماشده‌ای ست؛ شما متولیان و مدافعان سرمایه و غارت مزد و سرکوب، بر کوهی از تنفر و انزجار کارگران نشسته‌اید؛ نفرت حاصل از چهل سال تخریب هست و نیست کارگران و همه نیروی کارمزدی؛ چهل سال غارت دسترنج و تخریب زیست و منافع انسانی زحمتکش‌ترین انسان‌ها و مردم این سرزمین.

درست است که تمام ثروت و خدم و حشم خود را دائم برای غارت جیب و سفره ما کارگران بسیج کرده‌اید و مدام قشون به صف می‌کنید؛ اما کارگران فولاد که هاج و واج تباهی زندگی‌شان را نظاره نمی‌کنند؛ مگر هپکو و هفت‌تپه وآذر آب و راه‌آهن و…..، به نظاره نشسته است؟
شما هنوز ترس‌تان از ضربه دیروز کارگران حمل و نقل آشکار است؛

خوب نگاه کن!

کارگر، معلم، پرستار، بازنشسته و قربانی اختلاس و غارت‌تان، هر روز کف جامعه است.
غول جنبش در هم‌تنیده عظیم کارگری در برابرتان قد علم کرده است و جامعه، معترض علیه فقر معیشت و جهنم زیست‌شان را دارد بجلو می‌راند.

آقایان حضرات!

اعتراضات گسترده و سراسری دیماه سال ۹۶، نشان از این داشت که گرسنگان دست به خودکشی نخواهند زد. اعلام نپذیرفتن فقر و فلاکت، نظمی بود که شما سازمانش داده و بر گرده کارگران و مردم گذاشته‌اید؛ بار گرانی که نهایتا” از دوش بر زمین خواهند افکند.

آقایان حضرات!

با این «یال و کوپال» زورتان به شش کارگر دست بسته فولاد خوزستان می‌رسد؟
باید محترمانه و فورا” از حبس رهایشان کنید!

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment