ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > کیفرخواستی از سوی کارگران ایران علیه سرکوب و فقر؛ زندگی و مرگ محمد جراحی

کیفرخواستی از سوی کارگران ایران علیه سرکوب و فقر؛ زندگی و مرگ محمد جراحی

محمد جراحی

ایران – کارگران

زندگی و مرگ محمد جراحی ، کیفرخواستی از سوی کارگران ایران علیه سرکوب و فقر

محمد جراحی پس از ماهها ایستادگی در برابر بیماری سرطان، صبح روز پنج شنبه ۱۳ مهر ماه؛‌ در بیمارستان تجریش درگذشت و روز بعد طی مراسم با شکوهی در میان بدرقه خانواده و یاران و دوستدارانش از شهرهای تبریز، تهران، کرج، سقز، سنندج، ساوه و… در وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.

محمد جراحی تنها به فاصله ۷ ماه پس از آزادی از زندان، در فروردین ماه سالجاری دچار مشکلات جسمانی حاد شد و در خرداد ماه امسال بدلیل تشخیص بیماری سرطان کبد بستری گردید.

محمد در زندان دچار بیماری سرطان تیروئید شد و بارها بدلیل عدم رسیدگی پزشکی به وضعیتش دست به اعتراض زد، با این حال نه تنها رسیدگی های پزشکی لازم برای وی صورت نگرفت بلکه او را با تنی رنجور و مریض تا آخرین دقایق پایان دوران محکومیتش در زندان نگه داشتند.

تحمیل  5 سال زندان با شرایط سخت و غیرانسانی به محمد جراحی و محروم کردن کردن او از مراقبتها پزشکی لازم و درمان در طول دوران حبس و نهایتا ابتلای او به سرطان کبد و مرگ، نتیجه بلاواسطه سیاستهای ضدکارگری حاکمیتی است که  در طول نزدیک به چهل سال گذشته به عریان ترین شکل؛ سرکوب را علیه کارگران ایران بکار گرفته است. از شهر بابک تا شرکت واحد تهران و لاستیک البرز و هفت تپه و هپکو و آذرآب، تا صدور حکم شلاق بر علیه اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران در شهر سنندج و اجرای این حکم ضدانسانی در مورد کارگران معدن آق دره و دیگر کارگران.

از جان گذشتگی کارگرانی همچون محمد جراحی و شاهرخ زمانی و اعتراضات مستمر و بی پایان کارگران هپکو و آذرآب تا تسلیم ناپذیری معلمان و کارگرانی همچون اسماعیل عبدی، علی اکبر باغانی، جعفر عظیم زاده و دهها فعال صنفی دیگر، نمادی از ایستادگی طبقه کارگر ایران در برابر ستم و سرکوب و بی حقوقی و نوک کوه یخ جنبشی عظیم و تاریخی در ایران برای پایان دادن به وضعیت مصیبت بار موجود است که میرود در نبردی تعیین کننده با ستمگران و سرکوب گران، پیام آور آزادی و رفاه اجتماعی و برابری برای مردم ایران باشد.

زندگی پر مشقت محمد جراحی و فقر و فلاکتی که در طول دوران حیاتش به او و خانواده اش تحمیل شد و شرایطی که به این انسان بزرگ از محکومیت به زندان تا دوران حبس و آزادی و مرگ گذشت؛ خود یک کیفرخواست تمام و کمال علیه همه ی ستمگرانی است که در ایران حاکمیت دارند.

باشد تا روزی که ظالمان و چپاولگران حقوق کارگران پاسخ این همه ستم را در برابر ملت ایران بدهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment