ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زندان گوهردشت کرج ، تهدید زندانیان به قتل عام از طرف نیروهای امنیتی

زندان گوهردشت کرج ، تهدید زندانیان به قتل عام از طرف نیروهای امنیتی

زندان گوهردشت
ایران – اجتماعی

زندان گوهردشت کرج، تهدید زندانیان به قتل عام از طرف نیروهای امنیتی

نیروهای امنیتی سپاه پاسداران از روز یکشنبه نهم دی‌ماه در زندان رجایی شهر مستقر شده‌اند و زندانیان سیاسی را تهدید کردند که «نسبت به وقایع اخیر خوش‌بین نباشید؛ در صورت بروز هر اتفاقی هیچکدام از شما از زندان زنده بیرون نمی‌روید.»

بنابر گزارشات رسیده، در زندان اوین مأموران امنیتی به زندانیان سیاسی اعلام کردند که در صورت شرکت در یک مصاحبه تلویزیونی و اعلام حمایت از رهبر و مسئولین از زندان آزاد خواهند شد اما زندانیان سیاسی از پذیرش این شرط خودداری کردند.

به گفته یک منبع مطلع زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از دو هفته پیش در اعتراض به وضعیت نامساعد این زنـدان اقدام به تحصن کرده‌اند.
همچنین طی روزهای اخیر کلیه احکام مرخصی زندانیان عادی و سیاسی زنـدان اوین و رجایی شهر تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

در اعتراض به وضعیت معیشتی تعداد زیادی از مردم که از هفتم دی‌ماه به خیابان‌ها آمدند، از سوی نیروهای امنیتی و انتظامی بازداشت شده‌اند و تعدادی نیز به دنبال تیراندازی این نیروها کشته شدند.
اغلب شهرهای کوچک و بزرگ از روز هفتم دی‌ماه تاکنون صحنه اعتراضات گسترده مردم به نظام حاکم بر کشور بوده است.
تاکنون مقامات رسمی کشته شدن ۲۲ تن از تظاهرات کنندگان را تأیید کرده‌اند.

بنابه گفته همین مقامات چهار نفر در شهر دورود در استان لرستان، دو نفر در ایذه در استان خوزستان، شش نفر در تویسرکان از توابع استان همدان، سه تن در شاهین‌شهر اصفهان، شش نفر در قهدریجان در استان اصفهان و یک تن در خمینی شهر استان اصفهان در اعتراضات روزهای اخیر کشته شده‌اند.

اعتراضات از خراسان و شهر مشهد با شعار «نه به گرانی» آغاز شد و با شعارهای سیاسی به سایر شهرهای میهن سرایت کرده است و استمرار دارد.
شعارهای معترضان در نفی وضعیت موجود و علیه سران حکومت از جمله  خامنه‌ای، حسن روحانی و به طور کلی نهاد روحانیت حاکم بر کشور می‌باشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment