زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی تحت فشار مستمر برای اعتراف تلویزیونی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی تحت فشار مستمر برای اعتراف تلویزیونی

زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی تحت فشار مستمر برای اعتراف تلویزیونی

زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی
ایران ـ اجتماعی

زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی تحت فشار مستمر برای اعتراف تلویزیونی

در حالی که زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی خطر قریب الوقوع اعدام او را تهدید می‌کند، چند تن از ماموران امنیتی و وزارت اطلاعات از تهران به سنندج رفته‌اند و با احضار این زندانی سیاسی، او را برای مصاحبه در مقابل دوربین تحت فشار قرار داده‌اند. آنها در اواخر هفته گذشته به سنندج رفته‌اند.

خواست این ماموران وزارت اطلاعات از این زندانی سیاسی این است که او در مقابل دوربین قرار بگیرد و خبرهای مبنی بر شکنجه خود را تکذیب کند.

گزارش دریافتی حاکی است که وی تاکنون حاضر به حضور در مقابل دوربین نشده است. بارها گزارش‌هایی مبنی بر افزایش احتمال اعدام این زندانی سیاسی منتشر شده است. در راستای این فشارها، حسین احمدی‌نیاز، وکیل مدافع زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی نسبت به ادامه زیرپاگذاشتن حقوق موکل خود و ایجاد فشارهای غیر قانونی بر او هشدار داده بود؛ اقدامی که باعث شد تا از سوی شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی سنندج برای بار چندم احضار شود.

تهدید علیه زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی تا‌ آنجا پیش رفت که در تاریخ ۱۴تیرماه ۱۳۹۷ او را با ضرب و شتم به بند جرائم عادی منتقل کردند. آنجا بود که از سوی ماموران زندان به این زندانی محکوم به اعدام گفته شد که از این بند زنده بیرون نخواهی رفت و همینجا یا اعدام می‌شوی و یا توسط این زندانیان کشته خواهی شد.

همزمان با بالا گرفتن خطر اعدام زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی تلاش‌ها برای توقف سریع این حکم افزایش یافت. درخواست ۶۰ وکیل‌ دادگستری و بیانیه‌های عفو‌ بین‌الملل و سه تن از کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل و نهایتا پاسخ معاون موگرینی به نامه مادر این زندانی سیاسی در همین ارتباط بوده است.

یادآوری می‌شود که زندانی سیاسی رامین حسین‌پناهی در دوم تیرماه سال ۱۳۹۶ بازداشت شد و پس از اینکه ۲۰۰ روز در سلول انفرادی تحت شکنجه روحی و جسمی قرار گرفت به زندان مرکزی سنندج منتقل گردید. در تاریخ ٢۵ دیماه همان سال، یکی از شعب دادگاه انقلاب سنندج او را به اعدام محکوم کرد. آخرین بار حکم اعدام آقای حسین‌پناهی در تاریخ ٢٢ فروردین‌‌ماه امسال (۹۷) به تایید شعبه ٣٩ دیوانعالی کشور در قم رسید.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment