ایران کارگر > ویدئو > کارگر زندانی آزاد باید گردد؛ شعار امروز تظاهر کنندگان در حمایت از رضا شهابی

کارگر زندانی آزاد باید گردد؛ شعار امروز تظاهر کنندگان در حمایت از رضا شهابی

ایران – کارگر زندانی

کارگر زندانی  آزاد باید گردد؛ شعار تظاهر کنندگان در حمایت از رضا شهابی

تهران تجمع اعتراضی در مقابل مجلس برای نجات رضا شهابی 

صبح امروز سه شنبه ۱۴ شهریور ماه؛ پس از فراخوان همسر آقای رضا شهابی برای تجمع در مقابل مجلس رژیم؛ جمعی از فعالین کارگری و رانندگان شرکت واحد در حمایت از وی جهت تجمع مقابل مجلس رفتند. آنان تصاویری از رضا شهابی؛ معلمین و کارگران زندانی در دست دارند. اما پلیس و نیروی انتظامی به تجمع کنندگان اجازه نمی دهد که به مجلس نزدیک شوند.

تظاهر کنندگان مستقر در مقابل مجلس شعار میدهند:

کارگر زندانی آزاد باید گردد

از همان ابتدا نیروهای انتظامی مستقر در محل با برخورد خشن برای پایان دادن به این تجمع تلاش کردند.

لازم به توضیح است که در ادامه این تجمع در مقابل مجلس توسط نیروهای مسلح مستقر در مجلس به خشنونت کشیده شد و کارگران و رانندگان شرکت واحد همراه با تعدادی از دانشجویان و فعالین کارگری و معلمان بعلت فشار نیروهای امنیتی و پلیس برای متفرق کردن آنها، درخیابان مقابل مجلس دست به راهپیمایی زدند. شماری از مردم هم تظاهر کنندگان را حمایت و همراهی میکردند.

تجمع کنندگان شعار می دادند :

آزادی شهابی خواسته فوری ماست

کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد

درود بر شهابی ، سلام بر گوهر دشت

کارگر زندانی آزاد باید گردد

در پایان این تجمع اعتراضی اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد از حمایت دانشجویان و دیگر فعالین کارگری و معلمان تشکر کردند و اعلام کردند که این اتحاد بین کارگران و دانشجویان و دیگر فعالین باید ادامه پیدا کند تا با یکصدایی بتوانیم به مطالبات بحق مان برسیم.

روز دوشنبه۱۳شهریور در بیست وششمین روز اعتصاب غذای آقای رضا شهابی که منجر به لمس شدن دست چپ وی شده است؛ همسر وی برای نجات جان او و خواسته آزادی او اعلام کرد که وی ساعت ده صبح سه‌شنبه۱۴شهریور  به ساختمان مجلس در تهران مراجعه می‌کند. خانم ربابه رضایی همسر آقای رضا شهابی در همین حال اعلام کرد : از تمامی رانندگان و کارگران شرکت واحد انتظار دارم همراه و یاری رسان من و صدای رضا باشند.

تجمع امروز سه‌شنبه بدنبال همین درخواست خانم ربابه رضایی شکل گرفت.  اما پلیس و نیروی انتظامی درهراس از گسترش هر حرکت حق طلبانه، حتی مراجعه همسر آقای رضا شهابی و همراهانش را که برای نجات جان همسرش تلاش میکنند بر نمی‌تابد.

یادآوری می‌شود آقای رضا شهابی  عضو هیئت رئیسه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه  از روز سه شنبه ۱۷ مرداد ماه پس از بازداشت مجدد و انتقال به سالن ۱۰ زندان گوهردشت؛ در اعتراض به احکام صادره دست به اعتصاب غذا زده است.

کانون صنفی معلمان استان تهران طی بیانیه‌یی که روز دهم شهریور ماه منتشر شد  خواهان آزادی فوری زندانی سیاسی رضا شهابی شد.همچنین  کنگره اتحادیه های کارگری (تی یو سی) انگلستان،  در روز ۱۱شهریور ماه  در نامه ای خطاب به سفیر رژیم  ایران در  این کشور، خواستار آزادی فوری  رضا  شهابی، عضو سندیکای رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران   شد

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment