زندانی سیاسی آرش صادقی : حذف فیزیکی منتقدین و مخالفین، ریشه در ماهیت این نظام دارد - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زندانی سیاسی آرش صادقی : حذف فیزیکی منتقدین و مخالفین، ریشه در ماهیت این نظام دارد

زندانی سیاسی آرش صادقی : حذف فیزیکی منتقدین و مخالفین، ریشه در ماهیت این نظام دارد

زندانی سیاسی آرش صادقی
ایران ـ اجتماعی

زندانی سیاسی آرش صادقی در نامه‌ای سرگشاده: حذف فیزیکی منتقدین و مخالفین، ریشه در ماهیت این نظام دارد.

زندانی سیاسی آرش صادقی ، محبوس در زندان گوهردشت کرج، در ارتباط با ترور اقبال مرادی (پدر زانیار و عموی لقمان، دو زندانی محکوم به اعدام) در کردستان عراق، نامه‌ای سرگشاده خطاب به مردم ایران نوشته است. او در نامه خود با ذکر خلاصه‌ای از وضعیت زندانیان سیاسی محکوم به اعدام، زانیار و لقمان مرادی، ابتدا ترور آقای اقبال مرادی را یادآور می‌شود و در ادامه به شرح ترورهای خارج‌کشوری از سوی نهادهای مختلف امنیتی در جمهوری اسلامی می‌پردازد. نظر به اهمیت این نامه، ذیلا توجه شما را به متن این نامه جلب‌ می‌کنیم.

نامه سرگشاده زندانی سیاسی آرش صادقی:

زانیار و لقمان بدون دادرسی عادلانه به اعدام محکوم می‌شوند و حالا ده سال است که در زندان به سر می‌برند. از ظلم در پرونده زانیار (که برای من الگوی مقاومت و شرافت است) همین بس که وقتی شاهدانی حاضر به شهادت دادن به بی‌گناهی این دو عزیز می‌شوند، قاضی پرونده که صرفا ماشین امضاء دستگاه امنیتی است، بدون هیچ دلیل قانونی، شهادت آن‌ها را نمی‌پذیرد.

از ظلم در این پرونده همین که آن‌ها گروگانی بیش نیستند برای پیشبرد اهداف پلید و شوم دستگاه امنیتی. و حالا پدر رفته است و با رفتنش، زنگ خطرِ شروع به کارِ مجددِ ماشین ترور در اقلیم کردستان را به صدا در آورده است.

شروع به کار مجدد دستگاه ترور در اقلیم را باید به صورت ریشه‌ای در ماهیت این نظام در مواجهه با نیروهای اپوزیسیون دید؛ ماهیتی که ریشه آن، حذف فیزیکی منتقدین و مخالفین را بنا بر مصالح نظام و شرعا مشروع می‌داند. به گونه‌ای که در یک سال اخیر چهار تن دیگر از فعالین کرد در اقلیم و همچنین احمد مولانا ابوناهض مشهور به احمد نیسی از فعالان اهوازی در کشور هلند ترور شده‌اند.

متاسفانه اقلیم کردستان[عراق] از اولین روزهای تشکیل خود، بخاطر عدم وجود یک حکومت مقتدر و مستقل و اختلافات احزاب اصلی و حضور سیاسی ـ نظامی کشورهای همسایه به خصوص جمهوری اسلامی و قرارگاه حمزه سپاه ـ که مقر آن در ارومیه است ـ به نیابت از سپاه قدس به عنوان دستگاه ترور خارج از کشور، کار را برای انجام هر عملیاتی آسان کرده است.

سکوت برخی از کشورها در برابر استراتژی ترور و همراهی رسمی و غیررسمی تعدادی از کشورها با آن، به این معنی است که حاکمیت فعلی ایران، علاوه بر تشدید نقض حقوق بشر در داخل، حذف مخالفان خارج از کشور را با سهولت بیشتری پیگیری خواهد کرد.

این وضعیت، تکلیف سنگینی برای مقامات کشورهای اروپایی ایجاد می‌کند. آن‌ها در سال‌های اخیر، هزاران نفر از شهروندان خود را به کشورهایی همچون عراق، سوریه و افغانستان اعزام کرده‌اند تا جدیت خود در مبارزه با تروریسم دولتی و نقض حقوق بشر را نشان دهند.

مسئولین غربی اگر در این ادعا صادق هستند حق ندارند و نمی‌توانند به بهانه منافع اقتصادی و بازرگانی در برابر برنامه‌ریزان و مجریان ترورهای دولتی که همان عوامل سرکوب مخالفان در داخل ایران هستند، سکوت کنند. هر نوع سکوت یا همراهی در برابر مقامات جمهوری اسلامی، مشوق ادامه سرکوب داخلی و تهدید اپوزیسیون در خارج از کشور خواهد بود.

آرش صادقی ـ زندان گوهردشت کرج ـ چهارشنبه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۷

بیشتر بخوانید: آرش صادقی: نگذارید فاجعه‌ای دیگر در پس خودکشی‌شدگان در زندان‌ها به وقوع بپیوندد

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment