ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زندانیان تبعیدی بلوچ در اردبیل، هدف حمله و هجوم و غارتگری گارد زندان

زندانیان تبعیدی بلوچ در اردبیل، هدف حمله و هجوم و غارتگری گارد زندان

زندانیان تبعیدی بلوچ
ایران – اجتماعی

زندانیان تبعیدی بلوچ در اردبیل، هدف حمله و هجوم و غارتگری گارد زندان

براساس گزارشات رسیده، صبح روز پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷؛ مامورین زندان اردبیل به بند ۷، بند زندانیان تبعیدی بلوچ  این زندان هجوم برده و اقدام به بازرسی وسایل زندانیان کرده و اموال شخصی آنان را مصادره کردند.

در این بازرسی که به دستور رئیس زندان یعقوب سربازجدا انجام شده بود؛ مامورین اقدام به مصادره اموال زندانیان سیاسی از جمله کتابهای آنها که با هزینه های سنگین و چند برابر قیمت توسط خود زندانیان خریداری شده بود؛ کردند.

مأمورین در پاسخ به اعتراض این زندانیان دربند که چرا هر بار به بند ما می ریزید و اموالمان را می برید؟ گفتند: «بالاخره یک چیزی باید ببریم. نمیتوانیم دست خالی برویم». این زندانیان گفتند: پیش از این نیز بارها مامورین زندان در بازرسی های ناگهانی و سرزده به دلایل موهوم؛ اموال زندانیان را غارت کرده اند و این اولین بار نبوده است.

حدود ۳ ماه پیش روز ۱۸ تیر ماه؛ مامورین زندان در یک یورش همه اموال زندانیان تبعیدی بلوچ از جمله لباس؛ وسایل بهداشتی؛ مواد غذایی؛ صنایع دستی که زندانیان ساخته بودند؛ کارت تلفن؛ عینک؛ فلاسک و لوازم التحریر و … را به غارت برده و تنها یک پتو برای آنها به جا گذاشته و در پاسخ پیگیریهای خانواده زندانیان سیاسی هر یک از مسئولان جرم را به گردن دیگری انداختند.

رئیس زندان یعقوب سربازجدا؛ در تماسی که خانواده های این زندانیان با وی گرفته بودند؛ این موضوع را بکلی انکار کرده و پاسخ داده بود زندانیان دروغ می گویند. اما در پاسخ به خانواده دیگری این دزدی را به گردن رئیس حفاظت زندان پرویز صورآذر انداخته و او را مسئول این دزدیها دانسته بود. یادآوری می شود که اموال زندانیان تبعیدی بلوچ که بار پیش به غارت برده شده؛ هنوز به این زندانیان بازگردانده نشده است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment