ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زنجیرها مرا دریابید ، اگر عدالت‌خواهی، حق‌طلبی و تشکل‌یابی جرم است!!!

زنجیرها مرا دریابید ، اگر عدالت‌خواهی، حق‌طلبی و تشکل‌یابی جرم است!!!

زنجیرها مرا دریابید
ایران – اجتماعی

زنجیرها مرا دریابید ، اگر عدالت‌خواهی حق‌طلبی و تشکل‌یابی جرم است!!!

به قلم محمدرضا رمضانزاده

زنجیرها مرا دریابید ، اگر عدالت‌خواهی، حق‌طلبی و تشکل‌یابی جرم است!!! نام مقاله‌ایست به قلم محمدرضا رمضانزاده عضو انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران.

محمدرضا رمضانزاده عضو انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در محکومیت برخوردهای قهرآمیز و غیرقانونی با فعالان مدنی و دستگیری و زندانی کردن این انسان‌های آزاده، همچون کنشگران صنفی ـ فرهنگی مانند: محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی و … و در دفاع از آزادی این زندانیان، مقاله‌ای بشرح زیر منتشر کرده است:

زنجیرها مرا دریابید ، اگر عدالت‌خواهی حق‌طلبی و تشکل‌یابی جرم است!!!

روزگاری محرومیت و محکومیت و زندان مایه‌ی شرمندگی و ندامت بود چرا که زندان جای مجرمان، تبهکاران، خلافکاران، دزدان و….. بود؛ اما مدتهاست رادمردانی را نیز دربند می‌بینیم که تنها گناهشان بیداری و هوشیاری وجدانی آنها بوده است.

خطایشان اعتماد به قوانین مختلف محترم شمردن حقوق انسانی و شهروندی بوده است و تفاوتشان با خیلی از همنوعان خود، عدم ‌بی‌تفاوتیشان نسبت به سرنوشت جامعه و تباه‌شدن همان قوانین و حقوق شهروندی و انسانی بوده و هست.

در این بین، فرهنگیان آگاه و دلسوز و حساس، نسبت به قانون شکنیها از جانب مسوولان دولتی و مجلسی و….، بویژه حوزه‌‌ی آموزش و پرورش در دوره‌های مختلف منتقد و معترض بوده و هستند. تلاش برای رفع تبعیضهای مشهود و موجود در وضعیت حقوقی و جایگاه فرهنگیان، با توجه به مسوولیت و اهمیت شغل آنها نسبت به بسیاری از کارکنان دولت، بخشی از این کنشها را در بر می‌گیرد؛ ولی عمده مسئله‌ی انتقادی و اعتراضی کنشگران صنفی عدم توجه کافی و شایسته به کل مقوله‌ی آموزش و پرورش است که در این بین حقوق و سرنوشت چند میلیون دانش آموز و چشم‌انداز حال و آینده‌ی آنها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تبعیضهای آموزشی و به قهقرا رفتن اهداف متعالی و ذاتی آموزش و پرورش را بارها و بارها از زبان فرهنگیان کنشگر صنفی و اعضای تشکلهای صنفی و خیلی از مسوولان و نمایندگان و…..شنیده ایم و متاسفانه برونداد نهایی آموزش و پرورش نه تنها انسانی شایسته با تعهد به ارزشهای متعالی انسانی و شهروند خوب و مطلوب نیست که با کالایی کردن آموزش، آینده‌سازان میهن را در میدان رقابتی برای کسب موقعیت بهتر در کنکور و…. همچون ماشینهایی بار می‌آوریم که برای رسیدن به هدف نه چندان ارزشمند حتی از روی یکدیگر نیز عبور میکنند.

مشکلات و مصایب حوزه دانش آموزان و فرهنگیان و بطور کلی آموزش و پرورش حکایت مثنوی هفتاد من کاغذ است و البته آنقدر گفته شده که نه تنها مسولين بلکه شهروندان بزرگوار عادی نیز از کاستیهای این حوزه آگاهند ولی گلایه اصلی و مهم معلمان علاوه بر مطالبات برحقشان، شیوه برخوردهای قهری، امنیتی و غیرقانونی با کنشگران صنفی فرهنگی است.

مسوولان امنیتی و قضایی کشور به جای تذکر و مجاب کردن کار بدستان این حوزه برای رفع کمبودها و اجرای عدالت و مصوبات قانونی، چماق زورمداری خویش را بر سر معلمان گرفته اند و میخواهند آنها را با تهدید و تذکر و…. وادار به سکوت کنند. درین بین کم نیستند معلمانی کنشگر و مطالبه گر که با هیچ روش و تهدیدی حاضر نیستند نسبت به حقوق خویش و دانش آموزان و همکاران خود سکوت کنند.

محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی و دهها معلم دیگر که با احکام ظالمانه ای از طرف محاکم قضایی با اعمال نفوذ دستگاههایی خاص [مواجه شده‌اند]، از جمله هزینه‌هایی هستند که تشکلهای صنفی فرهنگیان و کنشگران صنفی ـ فرهنگی داده‌اند.

اینجاست که اکثر مطالبه گران و حق طلبان فریاد بر می آورند که : زنجیرها مرا دریابید اگر عدالت‌خواهی جرم است!!

جای معلمان مطالبه‌گر صنفی زندان نیست و احکامی وحشتناک و ظالمانه چون به بند کشیدن فرهنگیان و حکم بدوی محمد حبیبی ( ۱۰.۵ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال محرومیت از فعالیتهای اجتماعی و تشکیلاتی و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور ) شدیدا محکوم و مردود است

سخن پایانی با قاضی پرونده محمد حبیبی :

جناب احمدزاده آنگاه که در خلوت خود فرصت کردید در پیشگاه محکمه وجدان خویش بنشینید و بر پایه‌ی حق و حقیقت و انصاف، خویشتن را قضاوت بنمایید، شکی نیست که اگر بیطرفانه و منصفانه خود را قضاوت کنید، دیگر قلمی را که معلمی چون حبیبی به دست شما داده است در چنین راههایی به کار نخواهید برد.

بامید اجرای عدالت در تمام سطوح جامعه بویژه حوزه های آموزش و پرورش. محمدرضا رمضانزاده – عضو انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment