ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زلزله‌زدگان بی سرپناه کرمانشاه و جان باختن چند تن دیگر آنان بر اثر سرمازدگی

زلزله‌زدگان بی سرپناه کرمانشاه و جان باختن چند تن دیگر آنان بر اثر سرمازدگی

جان باختن زلزله‌زدگان بر اثر سرمازدگی
ایران – اجتماعی

زلزله‌زدگان بی سرپناه کرمانشاه و جان باختن چند تن دیگر آنان بر اثر سرمازدگی

بر اساس گزارشات رسیده، سرما در کرمانشاه جان چند نفر دیگر از اهالی مناطق زلزله‌زده را در این استان گرفت. علت جان باختن این افراد بی‌توجهی مسئولان به وضعیت اسف‌بار زلزله‌زدگان اعلام شده است. جان شمار دیگری نیز در خطر است.

روحانی، و تعداد دیگری از مسئولان پس از وقوع زمین لرزه ۲۱ آبانماه در کرمانشاه قول داده بودند که اهالی مناطق زلزله‌زده این استان را تا پیش از شروع زمستان در واحدهای مسکونی دیگر یا حداقل در کانکس‌ها اسکان دهند؛ وعده‌هایی که ۷۵ روز پس از وقوع زلزله هنوز هم اجرایی نشده‌ است.

جان باختن زلزله‌زدگان

روز چهارشنبه ۴ بهمن‌ماه، نماینده اورامانات شهاب نادری، در مجلس از جان باختن تعداد دیگری از اهالی مناطق زلزله‌زده در استان کرمانشاه خبر داد. نماینده اورامانات در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه به حسن روحانی تذکر داد و خواستار “رعایت تعادل و توازن منطقه‌ای” شد.
شهاب نادری روز ۳ بهمن‌ ماه نیز از جان باختن شمار دیگری از زلزله‌زدگان استان کرمانشاه در خبر داده بود.
در گزارشات چند روز گذشته هم خبری مربوط به فوت ۴ نفر از اهالی مناطق زلزله زده به علت سرمازدگی منتشر شده بود.

بر اساس گزارشات دریافتی، وضعیت زندگی زلزله‌زدگان حدود ۷۵ روز پس از زمین لرزه استان کرمانشاه بسیار اسفبار و وخیم می‌باشد. بنابر اعتراف خود مقامات هنوز هزاران نفر از مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه از سرپناه مناسبی برخوردار نیستند. در برخی از مناطق تعداد کسانی که شب‌ها را در چادر سپری می‌کنند از شمار کسانی که در کانکس اسکان داده شده‌اند، بیشتر است.

حتی چادرهایی هم که برای زلزله‌زدگان پیش‌بینی شده‌اند، نمی‌توانند در برابر سرما، طوفان و باران از جان مردم، محافظت کنند. یکی دیگر از نمایندگان مجلس سه روز پیش گفته بود که تعدادی از این چادرها در اثر وزش باد و بارش باران آسیب دیده‌اند.

نماینده قصر شیرین در مجلس فرهاد تجری، تنها در سرپل ذهاب حدود ۶۰ چادر دچار آب‌گرفتگی شده‌اند. بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکونی در این شهر بر اثر زلزله آسیب دیده‌اند. حال آنکه تنها ۷۰۰ کانکس در این منطقه نصب شده‌اند. افزون بر آن، کماکان هزاران خانواده زلزله‌زده در چادرهای نامناسب زندگی می‌کنند. همین شرایط نامطلوب باعث شده است که تعدادی  از زلزله‌زدگان در اثر سرمازدگی جان خود را از دست بدهند. و این خطر کماکان جان دیگر زلزله‌زدگان این استان را تهدید می‌کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment