ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زخمی شدن ۲ کولبر بدنبال شلیک رگبار گلوله به سمت گروهی از کولبران

زخمی شدن ۲ کولبر بدنبال شلیک رگبار گلوله به سمت گروهی از کولبران

زخمی شدن ۲ کولبر
 ایران – کولبران

زخمی شدن ۲ کولبر بدنبال شلیک رگبار گلوله به سمت گروهی از کولبران

شلیک مستقیم به سمت کولبران در منطقه پیرانشهر باعث زخمی شدن ۲ کولبر گردید.

به گزارش منابع محلی از منطقه کردستان، روز یکشنبه ۱۱شهریور ۱۳۹۷ نیروهای انتظامی در مرز پیرانشهر  به سوی دستەای از کولبران زحمتکش شلیک کردند که در اثر آن یک کولبر اهل پیرانشهر به نام ابوبکر خوشی زخمی شدە است.

همچنین در همین روز، نیروهای انتظامی در مرز ماشکان پیرانشهر بە سوی دستەای دیگر از کولبران آتش گشودەاند.   در تیراندازی این نیروها، یک کولبر زحمتکش دیگر به نام علی عرب فرزند مراد زخمی شدە است. همچنین در پی این تیراندازیها ۲ کولبر دیگر ناپدید شده‌اند.

گزارشهای رسیده حاکی است که پس از شلیک نیروی انتظامی و مجروح شدن یکی از کولبران سایر کولبران در هراس از بازداشت توسط نیروهای نظامی، در منطقه متواری شدند که بدنبال آن ۲ کولبر ناپدید شده اند.

شلیک به کولبران زحمتکش توسط نیروی انتظامی و مرزبانان روزانه ادامه دارد و دولت هیچ اقدامی جهت حفاظت از این کولبران زحمتکش که در اوج فقر و بیکاری برای بدست آوردن لقمه‌ای نان، زحمت حمل دهها کیلو بار را در مسیرهای صعب‌العبور به جان می‌خرند انجام نمی‌دهد.

بدین ترتیب هر روز و هر هفته بدنبال شلیک نیروهای مرزی و جان باختن یا مجروح شدن کولبران، خانواده‌های دیگری نان‌آور خود را از دست می‌دهند و وارد چرخه خانوارهای بی سرپرست و مصیبت زده و فقیر می‌شوند. فرزندان این کولبران جان باخته نیز بدلیل وضعیت فلاکت بار اقتصادی خانواده و نبودن پدر در خانواده، در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند.

زخمی شدن ۲ کولبر در روز شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ آخرین مورد از شلیک مستقیم به سمت کولبران است اما یادآوری می‌شود بامداد روز شنبه ۱۰ شهریورماه ۱۳۹۷ نیز، نیروهای نظامی در مرز پیرانشهر اقدام به کشتن یک کولبر کُرد به نام «محمود کتابی» ٢٤ ساله اهل بانه با شلیک مستقیم کردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment