زخمی شدن یک کولبر کرد در اثر شلیک و یک کارگر در ایلام به دلیل انفجار مهمات - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > زخمی شدن یک کولبر کرد در اثر شلیک و یک کارگر در ایلام به دلیل انفجار مهمات

زخمی شدن یک کولبر کرد در اثر شلیک و یک کارگر در ایلام به دلیل انفجار مهمات

کولبر
ایران ـ کولبران

زخمی شدن یک کولبر کرد در اثر شلیک و یک کارگر در ایلام به دلیل انفجار مهمات عمل‌نکرده

کولبر کرد مصطفی حاجی در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در گردنه “تته” به شدت زخمی گردید.
براساس گزارش رسیده، عصر روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه، نظامیان حکومتی در گردنه “تته”، گروهی از کولبران کُرد را هدف قرار داده‌اند که در نتیجه یک کولبر کُرد به نام “مصطفی حاجی” به شدت زخمی شده است.
به گفته یک منبع آگاه، نیروهای سپاه پاسداران مستقر در روستای “هانی گرمله” این گروه از کولبران کُرد را هدف شلیک مستقیم قرار داده‌اند.

این منبع افزود: مصطفی حاجی در پی جراحت شدید ناشی از اصابت گلوله به مراکز درمانی سنندج منتقل شده است.
در همین ارتباط نیز، طی دو روز گذشته، دو کولبر به نام‌های “یادگار کرمیان” ٣٠ ساله فرزند سعید اهل روستای “بیاندره” از توابع شهرستان بانه و “رحمان رسولی آذر” فرزند خالد اهل روستای “گل‌آباد” از توابع پیرانشهر طی دو حادثه جداگانه در پی انفجار مین به شدت زخمی و از ناحیه پا نقص عضو شدند.

بحران اقتصادی در استان‌ کردستان ایران به ویژه در مناطق مرزی، شهروندان کُرد به اجبار و برای تأمین مایحتاج زندگی به کار پرخطر کولبری روی می‌آورند که علاوه بر شلیک مستقیم نیروهای نظامی، سرمازدگی و برخورد با مین‌های عمل نشده، جان آنان را تهدید می‌کند.

زخمی شدن یک کارگر در ایلام  بدنبال انفجار مهمات عمل نکرده

براساس گزارش رسیده، روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، یکی از کارگران شرکت “فریاد جنوب” مجری طرح آبرسانی در منطقه “فکه” از توابع ایلام براثر انفجار مهمات عمل نکرده به جا مانده از جنگ میان ایران و عراق به شدت مجروح گردید.
کارگر مزبور که در پی این حادثه از ناحیه دست و شکم به شدت زخمی شده برای مداوا پزشکی به بیمارستان “گنجویان” دزفول منتقل شده است.

آلوده‌شدن مناطق مرزی کردستان به مین و مهامات جنگی در حالی است که طی سال‌های اخیر مقامات بارها از پاکسازی این مناطق و ایمنی تردد کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، توریست‌ها سخن گفته‌اند.
ایران با ١٦ میلیون مین پنهان، دومین کشور آلوده به مین در سطح جهان معرفی شده است.
ایران جزو کشورهای اقلیتی‌ست که به پیمان اتاوا نپیوسته است، پیمانی که کشورهای عضو آن را از تولید، فروش، ذخیره‌سازی و کار گذاشتن مین‌های ضد نفر منع می‌کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment