زخمی شدن یک کاسبکار در اثر شلیک نیروهای نظامی در پیرانشهر - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زخمی شدن یک کاسبکار در اثر شلیک نیروهای نظامی در پیرانشهر

زخمی شدن یک کاسبکار در اثر شلیک نیروهای نظامی در پیرانشهر

زخمی شدن یک کاسبکار
ایران ـ کولبران

زخمی شدن یک کاسبکار در اثر شلیک نیروهای نظامی در پیرانشهر

شلیک نیروهای نظامی منجر به زخمی شدن یک کاسبکار اهل پیرانشهر شد. بنا به گزارش واصله، روز یکشنبه سی و یکم تیرماه ‍۱۳۹۷ یک کاسبکار کُرد به نام “آکام رسولی” فرزند خدر اهل روستای “کانی شینکه” از توابع پیرانشهر براثر شلیک نیروهای نظامی زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

این گزارش حاکی است که کاسبکار زخمی شده هم‌اکنون در یکی از بیمارستان‌های اقلیم کردستان بستری شده و مورد معالجه پزشکی قرار گرفته است. پزشکان بیمارستان وضعیت عمومی این کاسبکار را مناسب اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: همراه با کولبران ، فیلمی از محرومیت‌ها و محدودیت‌های ظالمانه و سرنوشت تاریک کولبران در ایران

لازم به تاکید است که سوای تهدیدهای جانی که از جانب نیروهای نظامی متوجه کولبران است، شرایط بغرنج جغرافیایی و ارتفاعات منطقە محل تردد کولبران و گاها شرایط نامساعد جوی نیز باعث ایجاد سوانحی با ضایعات جبران‌ناپذیر می‌شود.

در این خبر به زخمی‌شدن یک کولبر اشاره شده است؛ اما همانطور که مطلع هستید در طول هفته مواردی از اخبار مصدومیت و یا جان‌باختن کولبران را می‌شنویم. گفتنی است که سوانحی که در جریان کار کولبران، متوجه آنها می‌شود که تبعات جدی و جبران ناپذیری بر سلامت جسمی آنها و همچنین اقتصاد خانوادەها‌شان بر جای می‌گذارد.

در ایران با کولبران و کاسبکاران در کردستان از سوی نهادهای حکومتی، تحت عنوان “قاچاقچیان کالا” برخورد می‌کنند، در حالیکه مردم ساکن مناطق کُردنشین ایران به سبب نبود فرصت‌های شغلی و نگاه امنیتی حکومت به این مناطق، از روی اجبار به شغل پُرخطر کولبری روی برده و در این ارتباط بسیاری از کولبران جان خود را از دست می‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment