ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زخمی شدن دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز شیخ صله

زخمی شدن دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز شیخ صله

زخمی شدن دو کولبر
ایران – کولبران

زخمی شدن دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مرز شیخ صله

روز سه‌شنبه دو کولبر در مرز شیخ صله از توابع ثلاث‌باباجانی در استان کرمانشاه در کمین نیروهای نظامی افتاده و زخمی شدند. زخمی شدن دو کولبر بر اثر شلیک مستقیم این نیروها به آنها بوده است.

بنا بر گزارشات دریافتی روز سه‌شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷، دو کولبر به نام‌های «بختیار مرادپور» اهل روستای کیسله و «ارکان کاکه‌یی» در مرز شیخ صله از توابع ثلاث‌باباجانی براثر شلیک مستقیم نیروهای مرزی مجروح شدند. منابع مطلع گفتند که بختیار مرادپور از ناحیه پا زخمی شده و به همراه کولبر مجروح دیگر برای معالجه پزشکی به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.

یادآوری می‌شود که روز دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ نیز گروهی از کولبران زحمتکش در نزدیکی روستای «سنگر» از توابع ماکو مورد تیراندازی نیروهای نظامی قرار گرفتند که در نتیجه آن یک کولبر به نام «عثمان قدیمی» به شدت زخمی گردید. عثمان قدیمی در پی شلیک مستقیم نیروهای مرزی از ناحیه کمر و پا به شدت مجروح و به بیمارستانی در تبریز انتقال یافته است.

در گزارشی که در خرداد ماه امسال (۹۷) در رابطه با آمار قتل و زخمی کردن کولبران در نقاط مرزی کردستان انتشار یافت، گفته شده است که طی سال ۱۳۹۶ تعداد زیادی از هموطنانی که ناچارا به کولبری می‌پردازند، کشته یا زخمی شده‌اند. از مجموع ۲۲۷ کولبری که سال گذشته قربانی شده‌اند، دست‌کم ۷۳ تن کشته و ۱۵۴ کولبر زخمی شده‌اند. عمده‌ی این کولبران در اثر شلیک نیروهای مرزبانی آسیب‌های جدی دیده‌اند و‌ عده‌ای هم دچار مخاطرات طبیعی، گیرافتادن در سرما و برف، سقوط از ارتفاعات و بلندی‌ها شده‌اند

جنایتکارانی که به کار مرزبانی گماشته می شوند و در پایگاه ها و مسیر تردد کولبران زحمتکش استقرار می یابند، از آنجایی که باید سهم سلسله مراتب بالاتر خود را هم پرداخت کنند، در طول مدتی که به این کار گمارده می شوند، آنی از جریمه گرفتن و باج‌ستانی از کاسبکاران تهیدست مرزی و غارت اجناس آنان غافل نیستند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment