ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زخمی‌شدن یک کولبر در پی سقوط از ارتفاع و نقص عضو یک شهروند با انفجار مین

زخمی‌شدن یک کولبر در پی سقوط از ارتفاع و نقص عضو یک شهروند با انفجار مین

زخمی‌شدن یک کولبر
ایران – کولبران

زخمی‌شدن یک کولبر در پی سقوط از ارتفاع و نقص عضو یک شهروند در اثر انفجار مین

سقوط از ارتفاع موجب زخمی‌شدن یک کولبر زحمتکش گردید. این کولبر اهل شهرستان سروآباد در حین کولبری از ارتفاعات گردنه “ته‌ته” سقوط و به شدت زخمی گردید. بنابه گزارشات رسیده از منطقه،  روز جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷، یک کولبر زحمتکش به نام «اسعد فرجی»اهل روستای «بارام آباد» از توابع شهرستان سروآباد در پی سقوط از ارتفاعات «ته‌ته» هورامان به شدت زخمی شد.

این کولبر زحمتکش که متأهل هم هست، در پی سقوط از ارتفاع جراحت سنگینی را برداشته و برای مداوا به مراکز درمانی سنندج منتقل شده است. بنابه همین گزارشات پزشکان وضعیت عمومی این کولبر کُرد را وخیم اعلام کرده‌اند. قابل ذکر اینکه کولبر مجروح شده، از بیم شلیک نیروهای انتظامی و برای نیفتادن در کمین این نیروها که بی‌محابا بسوی کولبران شلیک می‌کنند، مسیر صعب‌العبوری را برای عبور خود انتخاب کرده بود و براثر سقوط از ارتفاع دچار این حادثه شده است.

وی در این مسیر بار سنگینی را بر دوش داشته و به همین دلیل در مسیر صعب‌العبور کنترل خود را از دست داده و سقوط می‌کند. این اولین بار نیست که سقوط از ارتفاع موجب زخمی‌شدن یک کولبر زحمتکش می‌شود. همچنین در موارد متعدد در زمستان سقوط بهمن، جان باختن کولبران زحمتکش را بدنبال داشته است.

نقص عضو یک شهروند سروآبادی در پی انفجار مین

زخمی‌شدن یک کولبر

یک شهروند اهل شهرستان سروآباد در پی انفجار مین به شدت زخمی و از ناحیه پا دچار نقص عضو شد. گزارشات رسیده حاکی است، روز جمعه ۹ شهریور ۱۳۹۷، یک شهروند کرد به نام «مهدی خوگر» اهل روستای «دل» از توابع شهرستان سروآباد در پی انفجار مین به شدت زخمی گردید.

این شهروند در حین کار در زمین‌های کشاورزی دچار این حادثه شده و یکی از پاهایش را از ناحیه مچ از دست داد. وی پس از این حادثه بلافاصله برای مداوا پزشکی به مراکز درمانی مریوان منتقل و هم‌اکنون تحت مراقبت پزشکی می‌باشد.

بنابر اطلاعات موجود و تخمینها، حدود ٦ میلیون هکتار از مناطق مرزی به مین آلوده است و بنابه آمارها، بیش از ٢٠ میلیون مین در سراسر ایران وجود دارد که از این میان استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان‌غربی به دلیل امنیتی بودن و همچنین مرزی بودن این مناطق، بیشترین مین‌های کاشته‌شده را به خود اختصاص داه‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment