ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > زخمی‌شدن دو کولبر در مناطق پیرانشهر و اورامانات در اثر شلیک و سقوط از بلندی

زخمی‌شدن دو کولبر در مناطق پیرانشهر و اورامانات در اثر شلیک و سقوط از بلندی

زخمی‌شدن دو کولبر
ایران ـ کولبران

زخمی‌شدن دو کولبر در مناطق پیرانشهر و اورامانات در اثر شلیک و سقوط از بلندی

زخمی‌شدن دو کولبر در دو نقطه جداگانه کردستان، در منطقه مرزی پیرانشهر در اثر شلیک نیروهای نظامی و در منطقه اورامانات بر اثر سقوط از ارتفاع بوده است. در یک گزارش منتشر یافته در رسانه‌های کردستان آمده است که یک کولبر در پیرانشهر از سوی نیروهای مرزبانی مورد شلیک قرار گرفته که منجر به زخمی شدن وی گشته است. در پاوه نیز یک کولبر از ارتفاعات مرزی سقوط کرده و مجروح گردیده است.

بر پایه این گزارش، بامداد روز دوشنبە ١٨ تیرماه ۱۳۹۷، بر روی شماری از کولبران در ارتفاعات نزدیک قمطره پیرانشهر از سوی نیروهای نظامی آتش گشوده می‌شود که در نتیجه این شلیک یکی از کولبران مجروح می‌شود. ویسی احمدزاده نام کولبر مجروح‌شده از اهالی دهستان منگور پیرانشهر است که از ناحیه‌ی پا و زانو دچار مصدومیت می‌شود. در همان حال گزارش شده است که مقادیر زیادی از اجناس کولبران، توسط این نیروها مصادره شده‌ است.

در ادامه خبر زخمی‌شدن دو کولبر ، در خبری دیگر که از پاوه در رسانه‌ها نشر یافته است، حاکی است که یک کولبر به نام «طالب بزمه» در منطقە‌ اورامانات در حین کولبری از ارتفاعات «طویله» سقوط کرده و بە شدت مصدوم شدە است.

بر اساس این خبر، چند روز پیش “طالب بەزمە” ۴۷ ساله و از اهالی شهرستان پاوە از ارتفاعات تویله واقع در ناحیە نوسود، سقوط کردە و از ناحیە دست و کتف، شدیدا دچار مصدومیت گردیدە است. نامبرده با همیاری افراد حاضر در محل بە مراکز درمانی منتقل و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گرفتە است.

ضایعات جانی و مالی

شایان ذکر است که جدای از تهدیدهای جانی که از جانب نیروهای انتظامی متوجه کولبران است، شرایط بغرنج جغرافیایی و ارتفاعات منطقە محل تردد کولبران و گاها شرایط نامساعد جوی نیز باعث ایجاد سوانحی از این قبیل می‌شود.

بیشتر بخوانید: کشته‌ و زخمی‌ شدن ۱۶ کولبر در خردادماه سال ۱۳۹۷ در مناطق مرزی کردستان ایران

در این خبر به زخمی‌شدن دو کولبر اشاره شده است؛ اما همانطور که مطلع هستید در طول هفته مواردی از اخبار مصدومیت و یا جان‌باختن کولبران را می‌شنویم. گفتنی است که سوانحی که در جریان کار کولبران، متوجه آنها می‌شود، تبعات جدی و جبران ناپذیری بر سلامت جسمی آنها و همچنین اقتصاد خانوادەها‌شان بر جای می‌گذارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment