ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری >  ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز سمنان با دست‌کم یک مجروح شدید در روز چهارشنبه ۲۰تیرماه

 ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز سمنان با دست‌کم یک مجروح شدید در روز چهارشنبه ۲۰تیرماه

ریزش معدن زغال‌سنگ
ایران ـ کارگری

 ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز سمنان با دست‌کم یک مجروح شدید در روز چهارشنبه ۲۰تیرماه

ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۲۰تیرماه ۱۳۹۷، حادثه ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز در استان سمنان، منجر به مجروح شدن شدید حداقل یکی از کارگران این واحد معدنی شد. عدم رعایت نکات ایمنی در محل کار منجر به زخمی شدن این کارگر در پی ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز شده است.

بنا به گفته کارگران معدن زغال‌سنگ کلاریز، ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز که روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه رخ داده، موجب مصدومیت آقای ابراهیم بینائیان، یکی از کارگران واحد استخراج این معدن از ناحیه کمر و دست شده است. شدت جراحاتِ وادره به این کارگر باعث شد تا او را بلافاصله به بیمارستان سمنان منتقل کنند.

کارگران شاغل در این معدن زغال‌سنگ گفته‌اند که این واحد معدنی تحت مسئولیت یکی از پیمانکاران فعالیت دارد و ضوابط ایمنی در آن به درستی رعایت نمی‌شود. آنها گفته‌اند که اتفاقات اخیر در نتیجه  کمبود امکانات ایمنی بوده است. آنها همچنین گفته‌اند که در کارگاه‌های استخراج، چوبِ کافی برای ستون کردن سقف تونل‌ها وجود نداشته که منجر به این حادثه شده است.

همچنین به نقل از این کارگران، در حادثه‌ مشابه دیگری که روز یکشنبه ۱۷تیرماه در همین هفته در تونل برناکی در معدن دیگری اتفاق افتاد، کارگر دیگری به نام مسلم قرائیان بر اثر ریزش زغال‌سنگ بر روی سرش؛ دچار مصدومیت شده است.

یادآوری می‌شود که معدن کلاریز با حدود ۳۰۰ کارگر پیمانی، یکی از معادن زیرمجموعه معدن البرز شرقی است که در شهرستان شاهرود استان سمنان واقع شده است.

کم‌اهمیت نشان دادن حادثه

کرامت قنبری مسئول سابق اچ اس ای معدن البرز شرقی گفته است که حادثه امروز معدن کلاریز یک حادثه معمول است که در واحدهای معدنی به ویژه در معادن زغال سنگ به وفور شاهد آن هستیم و در این واحد معدنی اتفاق خاصی نیفتاده است. این در حالی است که معاون معدنی شرکت البرز شرقی اعتراف کرده است که کار در معدن بسیار سخت و مخاطره‌آمیز است.

معاون معدنی شرکت البرز شرق که در پی حادثه ریزش معدن زغال‌سنگ کلاریز سخن می‌گفت نیز تضمین‌هایی برای اطمینان از عدم تکرار حوادث مشابه را نداده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment