ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > رکورد مرگبار در بازار ارز ایران ؛ دلار آمریکا به ۵۱۰۰ تومان رسید

رکورد مرگبار در بازار ارز ایران ؛ دلار آمریکا به ۵۱۰۰ تومان رسید

بازاز ارز
ایران – اقتصادی

رکورد مرگبار در بازار ارز ایران؛ دلار آمریکا به ۵۱۰۰ تومان رسید

در تعطیلات نوروز نرخ دلار آمریکا یک بار دیگر رکورد زد و در بازار آزاد ارز به ۵۱۰۰ تومان رسید، معلوم می‌شود که تعطیلی صرافی‌ها به این دلایل بوده که تا بدین ترتیب ابتکار عمل به دست دلالان بیفتد.

روز سه‌شنبه ۷ فروردین ماه در بازار ارز در تهران در غیبت صرافی‌ها، این دلالان هستند که در خیابان و میدان فردوسی «با تلفن‌های همراه و به صورت حضوری به کاسبی می‌پردازند. »
براساس گزارشات رسیده، « تنها چند صرافی بانکی آن هم با شرایط خاص و مدارک کامل خروج از کشور به شهروندان ارز می‌فروشند که قیمت آنها نیز تفاوت چندانی با نرخ دلالان نمی‌کند. »

نرخ دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی چهار هزار و ۹۰۰ تومان بوده، اما صف‌های مردم در این صرافی‌ها بسیار طولانی است ضمن آن که دلالان هم در صفوف مردم هستند و همین باعث شده که مردم از انتظار در صف پشیمان شوند.
بهای دلار آمریکا در ایران که در یک ماه گذشته تقریبا ثابت مانده بود روز دوشنبه سرانجام با جهشی دویست تومانی از پنج هزار تومان فراتر رفت و به ۵۱۲۰ تومان رسید، امری که در تعارض با وعده‌های مقامات دولت روحانی برای مقابله با روند صعودی قیمت ارز در کشور است.

در ادامه دولت اقدامات ویژه‌ای را به کار بست تا اجازه ندهد نرخ دلار بیش از این افزایش پیدا کند. از جمله این اقدامات برخورد با دلالان ارز و بازداشت کسانی بوده است که به گفته نیروی انتظامی به صورت غیرقانونی به تبادل ارز مشغول بودند.
از سوی دیگر، محدودشدن فروش ارزها آن هم صرفا به مسافران خارج از کشور و با ارائه مدارک سفر نیز از دیگر اقدامات انجام‌شده بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی در اسفندماه بود. اما این همه کافی نبود تا ارزش ریال ایران کمتر شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment