ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > روشن کردن کوره بخار کارخانه هفت تپه با دخالت زورمدارانه رئیس اطلاعات شوش

روشن کردن کوره بخار کارخانه هفت تپه با دخالت زورمدارانه رئیس اطلاعات شوش

نیشکر هفت تپه
ایران – کارگری

روشن کردن کوره بخار کارخانه هفت تپه با دخالت زورمدارانه رئیس اطلاعات شوش  

در هشتمین روز اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه با دخالت زورمدارانه رئیس اداره اطلاعات شوش کوره بخار کارخانه روشن شد

براساس گزارشات رسیده، امروز در هشتمین روز اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه ، پس از جلسه مدیران شرکت که بدون حضور نماینده‌های کارگران برگزار شد، رئیس اداره اطلاعات شوش که در محل کارخانه حضور پیدا کرده بود اقدام به روشن کردن کوره بخار کرد.

روز گذشته در هفتمین روز اعتصاب کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، جلسه ای در شورای تامین شهر شوش با شرکت اعضای آن و ۱۵ نفر از نماینده های کارگران برگزار شد که در این جلسه به جای رسیدگی به مطالبات کارگران و پرداخت حقوقهای معوقه آنان، این نماینده ها بشدت مورد تهدید قرار گرفتند و کارفرما فقط وعده پرداخت یکماه از حقوق معوقه کارگران را در هفته آینده که آخرین روزهای پایانی سال است داد.

اما علیرغم تهدیدات صورت گرفته، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه امروز یکشنبه ۲۰ اسفند ماه نیز با اتحاد و همبستگی به اعتصاب خود ادامه داده و حاضر نشدند اعتصاب خود را خاتمه دهند.

در ادامه این گزارش آمده است، در پی تداوم اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران در محوطه کارخانه و ایستادگی کارگران در برابر تصمیمات ضد‌کارگری شورای تامین شهر شوش، رئیس اداره کار به همراه مامورین امنیتی و انتظامی وارد شرکت شد و با حضور در جمع کارگران با دادن  وعده هایی مبنی بر اصلاح قراردادها و تشکیل شورای اسلامی  و برخی وعده‌های دیگر از آنان خواست تا به اعتصاب خود خاتمه دهند. اما کارگران با تاکید بر پرداخت دستمزدهای معوقه خود، حاضر به پایان اعتصاب نشدند.

وعده تشکیل شورای اسلامی کار در حالی از سوی رئیس اداره کار شوش مطرح شد که سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه از سالها پیش توسط کارگران این مجتمع بزرگ کشت و صنعت ایجاد شده است و آنان بارها مخالفت خود را با تشکیل شورای اسلامی کارخانه که عملا بازوی مدیریت در مراکز تولیدی است اعلام کرده اند.

در ادامه، فراخوانی از سوی رستمی و اسد بیگی از سهامداران عمده شرکت مبنی بر تشکیل جلسه به تمامی مدیران و سرپرستان داده شد که این جلسه بدون حضور نماینده‌های کارگران برگزار شد و در پی آن و اتمام ساعت کاری که کارگران شیفت صبح کارخانه را ترک کرده بودند رئیس اداره اطلاعات شوش اقدام به روشن کردن کوره بخار کارخانه کرد و به کارگران نیز اعلام شد روز شنبه آینده یکماه از حقوق معوقه آنان پرداخت خواهد شد و چنانچه کارفرما بتواند عیدی آنان نیز پرداخت خواهد شد!!!

برخی منابع خبری گفتند، اقدام امروز رئیس اداره اطلاعات شوش در روشن کردن کوره بخار و وادار کردن کارگران شیفت بعد از ظهر به شروع کار، به این خاطر صورت گرفته است تا وضعیت شرکت بدلیل سفر  محسن رضائی به شوش عادی به نظر برسد.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه اعلام کرده اند در مقابل این زورگوئی ها از سوی مسئولین امنیتی ساکت نخواهند نشست و اعتراضات خود را همچنان ادامه خواهند داد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment