ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > رنج ‌ادامه‌دار سوختگی دختران شین‌آباد و وعده‌های محقق‌نشده مسئولان

رنج ‌ادامه‌دار سوختگی دختران شین‌آباد و وعده‌های محقق‌نشده مسئولان

دختران شین‌آباد
ایران ـ اجتماعی

رنج ‌ادامه‌دار سوختگی دختران شین‌آباد و وعده‌های محقق‌نشده مسئولان

سوال این است: اگر دختر وزیر آموزش و پرورش چنین می‌سوخت، چنین بی‌تفاوت از کنار آن رد می‌شدند؟

براساس گزارش رسیده، تاکنون بیش از ٣٦٠ عمل جراحی بر صورت و بدن دختران شین‌آباد صورت گرفته؛ اما به گفته وکیل آنان «توفیر و توفیقی» درپی نداشته است.

حسین‌ احمدی‌نیاز، وکیل پایه یک دادگستری، فصلی نوین از احقاق حقوق دختران شین‌آباد را شروع و خواستار اعزام فوری دختران شین‌آباد برای درمان به خارج از ایران و پرداخت دیه‌های جدید برابر می‌باشد.
وی می‌گوید: «اگر به خواسته‌های قانونی ما توجه نشود، مجبور به تحصن در تهران خواهیم شد.»
به گفته احمدی‌نیاز، «نادیا صالح و مهناز محمدپور از دختران شین‌آباد هرگز نخواهند توانست مادر شوند و سیما شادکام بالغ بر ٤ بار تحت عمل جراحی قرار گفته؛ اما درد وی پایان نیافته است.»
او می‌افزاید: «آمنه راک بیشترین میزان سوختگی دارد و سیما مرادی به دلیل سوختگی شدید تیشو دردناک بر گردن دارد و سوال این است اگر دختر وزیر آموزش و پرورش چنین می‌سوخت، چنین بی‌تفاوت از کنار آن رد می‌شدند.»

یادآوری می‌شود که ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۱، یک کلاس درس مدرسه ابتدایی روستای شین‌آباد از توابع شهرستان مرزی پیرانشهر دچار آتش‌سوزی شد و از ۳۷ نفر دانش آموزان آن ۲۹ نفر دچار سوختگی شدند. حادثه زمانی روی داده که بخاری نفتی این کلاس دچار آتش‌سوزی شد و تلاش سرایدار مدرسه برای خاموش کردن آن با استفاده از کپسول آتش‌نشانی مؤثر واقع نشد. سرایدار مدرسه وقتی نتوانست آتش را خاموش کند، اقدام به انتقال بخاری به بیرون از کلاس کرد که در این موقع بخاری منفجر شد و آتش به تمام سطح کلاس سرایت کرد. در این حادثه دو تن از این دانش آموزان به نام‌های «سیران یگانه» و «سارینا رسول‌زاده» جان باختند.

طبق گزارش سازمان آتش‌نشانی، نشت نفت بخاری، دستپاچگی سرایدار مدرسه در کنترل بخاری و افتادن آن، ازدحام دانش آموزان کلاس موقع خروج از کلاس و وجود حصار در پنجره‌های کلاس علت حادثه ذکر شده‌است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment