ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > برگ جدید اخاذی و دزدی؛ رشوه‌گیری از متهمان سیاسی بازداشت شده توسط سپاه

برگ جدید اخاذی و دزدی؛ رشوه‌گیری از متهمان سیاسی بازداشت شده توسط سپاه

بازداشت شدگان
ایران – اجتماعی

برگ جدید اخاذی و دزدی؛ رشوه‌گیری از متهمان سیاسی بازداشت شده توسط سپاه

یکی از منابع درآمد ماموران اطلاعات سپاه «سیدالشهدا» ارومیه از طریق رشوه‌گیری از متهمان سیاسی بازداشت شده می‌باشد.

در پی گسترش فساد افسارگسیخته در نهادها و سازمان‌های مختلف دولتی، گزارش‌ها از رشوەگیری ماموران حکومتی از مردم  به بهانه‌های مختلف هستیم، در این میان رشوەگیری از متهمان سیاسی از سوی ماموران اطلاعات نیز به نوعی شکنجه و تهدید برای بازداشت‌شدگان بدل گشت است.
حال خبر می‌رسد که رشوه‌گیری از متهمان سیاسی به منبع درآمد ماموران اطلاعات سپاه سیدالشهدا ارومیه مبدل شده است.

ماموران اداره اطلاعات سپاه ازمتهمان سیاسی در بند و تحت بازداشت خود درخواست رشوه کردە و تهدید می‌کنند در صورت عدم موافقت با این درخواست، اتهامات سنگینی را به آنان نسبت خواهند داد

یک منبع آگاه در این رابطه گفته است که اداره اطلاعات سپاه «سیدالشهدا» پایین‌تراز زندان مرکزی ارومیه می‌باشد که زیرنظر سپاه پاسداران است و شامل زیر زمین برای شکنجه و طبقه همکف برای بازجویی و نگهداری است. طبقه همکف دارای ٥ اتاق است که دستشویی آن داخل اتاق می‌باشد.
اداره اطلاعات سپاه ارومیه دارای یک حیاط ٥٠ متری می‌باشدکه هر متهم حدود ۲۰ دقیقه با چشم بسته برای هواخوری به داخل حیاط برده می‌شود و بعد از هواخوری باچشم بسته به داخل اتاق برگردانده می‌شود.

این منبع آگاه اعلام کرد که همچنین اداره اطلاعات سپاه ارومیه دارای سه اتاق بازجویی و اتاق استراحت کارشناسان پرونده متهمان سیاسی است که سن ماموران اطلاعاتی بین ٤٥ تا ٥٠ سال می‌باشد. ماموران اداره اطلاعات سپاه ازمتهمان سیاسی درخواست رشوه و تهدید می‌کنند که در صورت عدم موافقت با این درخواست اتهامات سنگینی را به آنان نسبت خواهند داد.
اکثر متهمان سیاسی به دلیل وضعیت نامناسب مالی، توانایی پرداخت مبلغ درخواستی ماموران اطلاعاتی را ندارند و با پرونده سازی‌های جدید و سنگین روبرو می‌شوند.

یک منبع دیگر نیز گفته است که آنها از این طریق علاوە بر فشار روحی، متهمان را کە به لحاظ مالی نیز توان پرداخت این مبالغ را ندارند، متحمل فشار اقتصادی و مشکلات متعددی به منظور تهیه مبالغ درخواستی می‌کنند.
متهمان در بازداشت در صورت پذیرفتن درخواست رشوە نه تنها از مهلکه رهایی نمی‌یابند، بلکه با درخواست‌های جدید ماموران مواجه می‌شوند، و در صورت رد درخواست از سوی بازداشت شدگان، اتهامات ناروای بیشتری به آنها نسبت می‌دهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment