راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد اهواز ؛ شنبه ۲۶ اسفندماه + عکس - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد اهواز ؛ شنبه ۲۶ اسفندماه + عکس

راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد اهواز ؛ شنبه ۲۶ اسفندماه + عکس

راهپیمایی فولاد اهواز
ایران – کارگری

راهپیمایی کارگران گروه ملی فولاد اهواز ؛ شنبه ۲۶ اسفندماه + عکس

شنبه ۲۶ اسفند ماه، هزاران نفر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز در بیست و ششمین روز اعتصاب خود پس از تجمع مقابل استانداری خوزستان در این شهر و سر دادن شعار «کارگر می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» به سمت کیانپارس دست به راهپیمایی زدند.  در این راهپیمایی بنری در جلوی کارگران در حرکت بود که روی آن نوشته است: «حقوق به ما نمی‌دن مرگ بر آمریکا».

راهپیمایی فولاد اهواز

در روزهای گذشته جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز نوشته بودند که هرچقدر جلو میرویم و هرروز که میگذرد عمق فاجعه بی تفاوتی مسئولان نسبت به شرایط معیشتی و مطالبات حقه ما کارگران بیشتر نمایان میشود.
جای بسی تأسف است که کارگر و نیروی مولد در مناسبات اقتصادی و در سیاست گذاری‌های کلان تولید و اشتغال جایگاه و پایگاهی نداشته و قوانین حاکم بر جامعه تنها تأمین کننده منافع کارفرما بوده و هست.
این قوانین ظالمانه سالهاست که فقر و نکبت و گرسنگی را بر کارگر تحمیل میکند و هرسال سفره کارگر کوچک و کوچک تر میشود.
در این میان تنها شیوه و طریقی که پیش روی ما کارگران قراردارد اعتراض و اعتصاب است.
ما کارگران در سراسر کشور باید به این باور برسیم که بااینگونه اعتراضات و اعتصابات پراکنده و بدون اتحاد و یکپارچگی راهی سخت و دشوار و طولانی برای رسیدن به اهداف خود پیش رو داریم.
حاکمیت و دستگاههای متولی امور کارگری که تصمیم گیری‌های ظالمانه آنها در وضع قوانین ضدکارگری و تعیین دستمزدهای ناعادلانه برای کارگر باعث مشکلات و مصائب و دشواری های فراوان در معیشت ما شده اند دقیقا از همین نقطه ضعف یعنی نبود اتحاد و انسجام بین کارگران سراسر کشور و تشکل های کارگری استفاده کرده و هرسال میخ دیگری بر تابوت کارگر میکوبند.
نقطه آغاز برای ایجاد پیوستگی و اتحاد بین کارگران؛برقراری ارتباط های مستقیم بین کارگران صنوف و صنایع مختلف برای استفاده از تجارب بدست آمده در اعتصابات و کمک به یکدیگر است.
امروز تنها راه مقابله با مظالمی که بر ما میرود فقط و فقط اتحاد بین کارگران همه صنایع در همه جای کشور است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment