ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > راهپیمایی کارگران کاشی کویر یزد از مقابل استانداری یزد؛ یکشنبه ۲۰ اسفندماه

راهپیمایی کارگران کاشی کویر یزد از مقابل استانداری یزد؛ یکشنبه ۲۰ اسفندماه

راهپیمایی کارگران در یزد
ایران – کارگری

راهپیمایی کارگران کاشی کویر یزد از مقابل استانداری یزد؛ یکشنبه ۲۰  اسفندماه

براساس گزارشات رسیده، کارگران کاشی کویر یزد روز یکشنبه ۲۰ اسفند ماه ۹۶، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود و بیکاری، ابتدا مقابل استانداری یزد دست به تجمع اعتراضی زده و سپس اقدام به راهپیمایی در خیابانهای این شهر کردند.

کارگران معترض کاشی کویر یزد یک صدا شعار می‌دادند:
عزا عزاست امروز روز عزاست امروز زندگی کارگر روی هواست امروز

همچنین کارگران کاشی کویر یزد ۲ بنر همراه خود داشتند که روی آنها نوشته شده بود:
ما کارگران کاشی کویر گرسنه‌ایم
کاشی کویر مساوی است با فقر و بدبختی

یادآوری می‌شود که کارخانه کاشی کویر یزد یکی از قدیمی‌ترین کارخانه های کاشی و سرامیک در ایران است که کارگران آن بدلیل سوء مدیریت و دزدی و چپاول صاحبان این کارخانه با مشکلات زیادی مواجه هستند.
اردیبهشت ماه امسال، کارگران این کارخانه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه خود مقابل استانداری و خیابان مقابل کارخانه کاشی کویر دست به تجمع اعتراضی زدند.
کارگران معترض گفتند در سال ۹۴، ۳۰۰ تن از کارگران این کارخانه پس از اخراج متوجه شدند که از سال ۸۶، تنها ۱۵ روز در ماه بیمه آنها پرداخت شده است.

در حال حاضر به دلیل مشکلات مالی، نبود مواد اولیه، قطع کردن آب و برق و… کارخانه به صورت نامنظم تولید دارد و کارگران آن بیکار هستند.
این کارگران می‌گویند مدیر کارخانه سال ها با سود حاصل از تولید این کارخانه برای خود ثروت زیادی کسب کرده و اکنون حاضر نیست از همان سرمایه تلاشی برای سرپا نگه‌ داشتن آن کرده و حقوق کارگران را بپردازد.

علیرغم اینکه استان یزد مرکز صنعت کاشی و سرامیک ایران است ولی بدلیل سوء مدیریت، این صنعت در یزد دچار مشکلات بزرگی شده است و منجر به تعطیلی کارخانه های کاشی و سرامیک در این استان شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment