ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > راهپیمائی هزاران نفره کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز + کلیپ

راهپیمائی هزاران نفره کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز + کلیپ

ایران – کارگری

راهپیمائی هزاران نفره کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز + کلیپ

بر اساس گزارشات رسیده، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در ششمین روز اعتصاب متحدانه خود و در پی تجمع روز چهارشنبه گذشته در مقابل استانداری خوزستان و تجمع اعتراضی دیروز در نماز جمعه اهواز، صبح امروز شنبه ۵ اسفند ماه، ابتدا دست به تجمع در مقابل استانداری خوزستان زده و بدنبال بی توجهی مسئولین این نهاد به خواستهایشان اقدام به راهپیمائی در خیابانهای اهواز کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که، تا لحظه مخابره این خبرساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶، راهپیمائی کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در خیابان امانیه  با شرکت هزاران کارگر با شعارهای «حساب ما پر نشه اهواز قیامت میشه»، «پول ما رو دزدیدن دارن باهاش پز میدن»، «مرگ بر کارگر درود بر ستمگر» و… همچنان ادامه دارد.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز خواهان پرداخت یکجا و کامل حقوق ماههای آذر، دی، بهمن و تعیین تکلیف چگونگی پرداخت حقوق اسفند ماه و عیدی و پاداش، پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، برقراری بیمه تکمیلی پرسنل و ساماندهی و برقراری مجدد سرویسهای ایاب و ذهاب هستند.

یادآوری می‌شود که کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز از روز یکشنبه ۲۹ بهمن بعنوان اعتراض به سه ماه حقوق معوقه دست از کار کشیدند. آنها ابتدا جلوی درب ورودی کارخانه تجمع کردند و در روز دوم در مقابل ساختمان مدیریت این شرکت تجمع کرده و خواهان پاسخ مشخص از سوی مدیریت شرکت شدند.

بعد از آن که از طرف کارفرما اعلام شد که پولی برای پرداخت مطالبات کارگران ندارد، کارگران تصمیم گرفتند به اعتصاب خود تا حصول نتیجه ادامه داده و همینطور صبح روز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ نیز تجمع اعتراضی خود را مقابل ساختمان استانداری خوزستان برگزار نمایند.

نهایتا دیروز جمعه ۴ اسفند ماه، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد در پی چهار روز اعتصاب و
تجمع اعتراضی در برابر استانداری خوزستان و عدم توجه کارفرما و مسئولین استان به خواستهای بر حقشان، دست به تجمع اعتراضی گسترده در نماز جمعه شهر اهواز زدند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment