ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > رانندگان مینی‌بوس در زنجان تجمع اعتراضی برگزار کردند

رانندگان مینی‌بوس در زنجان تجمع اعتراضی برگزار کردند

اعتراض رانندگان مینی‌بوس

ایران – رانندگان مینی‌بوس

رانندگان مینی‌بوس در زنجان تجمع اعتراضی برگزار کردند

روز دوشنبه ۲۹ خرداد شماری از رانندگان مینی بوس زنجان مقابل استانداری در این شهر در اعتراض به بلاتکیلفی خود در مورد عدم وجود سازمان مشخصی برای رسیدگی به مشکلات آنها، دست به تجمع زدند.
همچنین معترضان خواستار حذف هزینه‌های اضافی در پروانه‌های فعالیت خود شدند. معترضان از بی‌برنامگی سازمان‌ها در مورد تصدی‌گری امور مربوط به اقشار مختلف اعتراض کردند. آنها همچنین نسبت به هزینه‌هایی که ارگان‌های مختلف در قالب سیاست‌گذاری‌های متغیر می‌گیرند، اعتراض کردند. به گفته معترضان شرکت اتوبوسرانی ابتدای سال از همه آنها مدارک و ۷۰ هزار تومان گرفت و برای آنها کارت تردد صادر کرد اما چند روزی است که شرکت تاکسیرانی نیز برای همه آنان پیامک ارسال کرده و از آنان می‌خواهد ۲۰۰هزار تومان را به حساب تاکسیرانی پرداخت کنند و تهدید کرده با خودداری از این اقدام کارت سوخت آن‌ها باطل می‌شود.

معترضین معتقدند  چه دلیلی دارد که مینی‌بوس‌ران‌ها به سازمان تاکسی‌رانی ۲۰۰ هزار تومان پرداخت کنند اگر این طرح کشوری است چرا از رسانه و اخبار موضوعی در این مورد پخش نشده و چرا در استان‌های دیگر این طرح اجرا نمی‌شود.

معترضان فعالیت اتوبوسرانی زیر نظر تاکسیرانی را دور از منطق می‌دانند و می‌گویند فعالیت این دو سازمان سنخیتی با هم ندارد و از طرفی در این حالت با وجود قوانینی که برای تردد ناوگان درون‌شهری و برون شهری دارد فعالیت دستگاه‌هایی مانند سرویس‌های کارخانه‌‌ها دچار مشکل می‌شود.

 آن‌ها با گلایه از بلاتکیلفی خود در مورد سازمان مشخصی برای رسیدگی به مشکلات آنها، خواستار حذف هزینه‌های اضافی در پروانه‌های فعالیت خود شدند.

معترضان استانداری از بی‌برنامگی سازمان‌ها در مورد تصدی‌گری امور مربوط به اقشار مختلف گلایه داشتند و ادعا می‌کردند مشکل ما این است که هر کسی صبح زودتر از خواب بیدار شود، ادعا می‌کند که رئیس ما است.

آن‌ها از هزینه‌هایی که ارگان‌های مختلف در قالب سیاست‌گذاری‌های متغیر می‌گیرند، گلایه‌مند هستند و نمی‌خواهند زیر نظر سازمانی قرار بگیرند که فعالیت‌های آن متفاوت است در حالی که خود دارای اتحادیه جداگانه هستند.

 

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment