ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > دو حادثه کارگری و جان باختن دو کارگر

دو حادثه کارگری و جان باختن دو کارگر

حادثه

ایران – کارگری

دوحادثه کارگری و جان باختن دو کارگر

ریزش قنات در روستای «ساق زاوه» تربت حیدریه/ مرگِ دو مقنی
مرگ دو کارگر بر اثر ریزش قنات

روز یکشنبه در حادثه ریزش قنات در روستای ساق‌زاوه در تربت حیدریه به مفقود شدن و مرگ دو مقنی انجامید.
حدود ساعت 9 صبح روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه، ریزش قنات در روستای ساق‌زاوه در شهرستان تربت حیدریه در خراسان رضوی به مرگ دو کارگر چاه‌کن انجامید.
نیروهای امدادی پس از اعزام به محل مورد نظر، پس از ساعتها تلاش، پیکر بیجان دو مقنی از زیر آوار خارج و تحویل پزشکی قانونی شد.
باید یادآوری کنیم که ریزش قنات و آوار در ماه‌های اخیر، موجب مرگ چندین کارگر مقنی در منطقه شده‌است. کارشناسان، عدم رعایت اصول ایمنی را دلیل بروز این نوع حوادثِ مرگبار می‌دانند.

حادثه مصدومیت یک کارگر براثر سقوط از ساختمان پلمب شده

حادثه

مدیر روابط کار اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی اعلام کرد، یک کارگر ساختمانی در بجنورد،در یک حادثه براثر سقوط از ساختمان دچار مصدومیت شد.
قربان نباتیان، مدیر روابط کار اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی، اظهارکرد: ساعتی پیش کارگر ساختمانی که مشغول به کار بوده از ارتفاع سقوط کرده است.به گفته وی خوشبختانه حال عمومی این کارگر خوب است، و از قرار معلوم مالک این ساختمان به دلیل عدم رعایت مقررات ایمنی از سوی بازرسان این سازمان اخطاریه دریافت کرده بود.
مدیر روابط کار اداره کل کار افزود: امروز نیز دستور پلمب این واحد ساختمانی به دلیل عدم توجه به اخطاریه و رعایت نکات ایمنی صادرشده بود که متأسفانه این حادثه رخ داد.

گسترش روزانه حوادث ناشی از کار که در اکثر موارد به از دست رفتن جان کارگران و یا نقص عضو شدن آنان می انجامد نشان از فقدان استانداردهای ایمنی کار، بی لیاقتی مسولان امور و بی اهمیت دانستن جان کارگران محروم کشور می باشد .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment