ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > دهمین روز اعتصاب غذای نادر افشاری و بی‌خبری از فعالان مدنی بازداشت شده

دهمین روز اعتصاب غذای نادر افشاری و بی‌خبری از فعالان مدنی بازداشت شده

نادر افشاری
ایران – اجتماعی

دهمین روز اعتصاب غذای نادر افشاری و بی‌خبری از فعالان مدنی بازداشت شده 

دوهفته بعد از بازداشت ۷ فعال مدنی از جمله سعید اقبالی، سعید سیفی جهان، بهنام موسیوند، محمود معصومی، داریوش زند، شیما بابایی و نادر افشاری ، اکثر آنها کماکان از حق تماس تلفنی، ملاقات با خانواده و دسترسی به وکیل محروم‌اند.

یکی از این بازداشت شدگان به نام نادر افشاری وارد دهمین روز اعتصاب غذای خود در بند ۲۰۹ زندان اوین شده است.

براساس گزارش رسیده، روز ۱۲ بهمن‌ماه سال جاری دست‌کم ۷ تن از فعالین مدنی در یک اقدام سراسری در نقاط مختلف ایران توسط نیرو های امنیتی بازداشت شدند، علی‌رغم گذشت دو هفته برخی از بازداشت‌شدگان کماکان از حق تماس تلفنی، ملاقات و دسترسی به وکیل محروم‌اند.

همچنان از وضعیت بهنام موسیوند، فعال مدنی هیچ اطلاعی در دست نیست، این فعال مدنی از ناراحتی قلبی رنج می‌برد و همراه نداشتن داروهای قلب‌اش موجب نگرانی خانواده و نزدیکان وی شده است.

باقر موسیوند پدر بهنام در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی فارسی گفت: ” روز ۱۲ بهمن وقتی به خانه مراجعه کردم با حضور ۸ تن از ماموران امنیتی که خانه‌ام را تفتیش کرده و همسرم که غش کرده و بر زمین افتاده بود مواجه شدم. آقای موسیوند تاکید می‌کنند ماموران خود را نیروی وزارت اطلاعات معرفی کرده بودند. “

باقر موسیوند تاکید می‌کند که از روز اول بازداشت فرزندش تاکنون اطلاعی از وی ندارد و تلاش‌هایش برای یافتن خبری از سرنوشت فرزندش بی‌نتیجه بوده است.

یکی از نزدیکان نادر افشاری می‌گوید: “روز ۱۲ بهمن‌، ۴ تن از مامورین وزارت اطلاعات با حضور در منزل نادر اقدام به بازداشت وی کردند و همچنین خانه ایشان را نیز تفتیش و بازرسی نمودند”.

وی در ادامه می‌افزاید: ” خانواده نادر پس از تلاش بسیار برای ملاقات با فرزندشان سرانجام موفق شدند روز پنچ‌شنبه در حضور ماموران با ایشان ملاقات کنند و در آنجا متوجه شدند که فرزندشان از روز ۱۶ بهمن اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

آقای نادر افشاری که از روز ۱۶ بهمن ماه در اعتراض به بازداشت خود اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی کرده است. در حال حاضر پس از دوهفته بازداشت و ده روز اعتصاب غذا در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت نظارت وزارت اطلاعات نگهداری می شود.

خانواده آقای معصومی نیز در مورد آخرین وضعیت او گفتند: ”علی‎رغم پیگیری های مستمر ما کماکان از وضعیت محمود بی خبر هستیم و در نگرانی از سرنوشتش به سر می‌بریم. “

از وضعیت داریوش زندی و همسرش شیما بابایی نیز اطلاع دقیقی در دست نیست. این زوج زندانی پس از بازداشت به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده اند.
در رابطه با آقایان سعید اقبالی و سعید سیفی جهان نیز یک منبع مطلع گفت:” برای آقایان اقبالی و سیفی جهان به ترتیب ۲ و ۱ ماه قرار بازداشت تعیین شده است، آقای اقبالی در تنها تماس تلفنی که با خانواده اش داشته گفته است به تبلیغ علیه نظام متهم است. هر دو فعال مدنی مورد اشاره در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می بردند. “

گفتنی است که با توجه به محل نگهداری این افراد به نظر می‌آید وزارت اطلاعات مسئول بازداشت این فعالان مدنی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment