دفاع شرم ‌آور معاون وزیر کشور از کشتار وحشیانه کولبران تحت عنوان شلیک به قاچاقچیان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > دفاع شرم ‌آور معاون وزیر کشور از کشتار وحشیانه کولبران تحت عنوان شلیک به قاچاقچیان

دفاع شرم ‌آور معاون وزیر کشور از کشتار وحشیانه کولبران تحت عنوان شلیک به قاچاقچیان

کشتار
ایران – کولبران

دفاع شرم ‌آور معاون وزیر کشور از کشتار وحشیانه کولبران تحت عنوان شلیک به قاچاقچیان

حسین ذوالفقاری, معاون وزیر کشور دولت روحانی, کشتار کولبران محروم و زحمتکش را «مغلطه» نامید و در حالی که آنها را «قاچاقچی» می‌نامید گفت: «اینها که به سمتشان شلیک می‌شود, کولبر نیستند بحث کولبران با قاچاقچیان متفاوت است, در دل شب در ارتفاعات افرادی کار قاچاق انجام می‌دهند, مأموران مرزی به آنها ایست می‌دهند وقتی توجه نمی‌کنند تیر هوایی شلیک می‌شود اما گاهی باز هم ترتیب اثر نمی‌دهند.

نیروی انتظامی, مرزبانی و شورای امنیت تأکید کرده است تا حد امکان به افراد تیراندازی نشود, و اگر هم شد با حداقل خسارت این کار صورت بگیرد.» ذوالفقاری پیش از این فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی بوده و به‌طور مستقیم در شلیک به کولبران زحمتکش و محروم و کشتار و مجروح کردن آنها دست داشته است.

دروغگویی ذولفقاری در حالیست که کولبران به‌طور مستمر در گذرگاههای مرزی بدون اخطار قبلی بر اثر شلیک مستقیم نیروی انتظامی و نیروهای مرزبانی جان خود را از دست می‌دهند. یادآوری این که شمار کولبران کشته شده در سال ۹۵ حداقل به ۷۶تن بالغ شد. آخرین مورد از این کشتار سیستماتیك در 6 نوامبر در حالی رخ داد كه گارد مرزی رسول یوسفی 13 ساله از اهالی منطقه قطور واقع در نزدیكی شهر خوی در استان آذربایجان غربی را دستگیر كرده بود و متعاقبأ این کولبر نوجوان در زیر شكنجه و لگد نیروهای نظامی نقطه ایست و بازرسی مرزی رازی كشته شد.

وی صرفا به این دلیل به قتل رسید که یك گالن 20 لیتری گازوئیل حمل میكرد. این قتل تنفر برانگیز اعتراضات ساكنان منطقه قطور را برانگیخت.

ذولفقاری درحالی کولبران محروم و زحمتکش را که برای نان بخور و نمیر بارهای سنگین را دهها کیلومتر بر دوش خود حمل می‌کنند قاچاقچی می‌خواند و کشتار کولبرانی که در میان آنها کودکان ۱۰ساله تا زنان و مردان سالخورده و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دیده می‌شوند, را در حالی توجیه می‌کند که بزرگترین قاچاقچیان در ایران ارگانهای وابسته به سپاه و ارگانهای دولتی و دستگاههای امنیتی هستند و بارها نیز مقامات به این موضوع اشاره کرده اند. قاچاقی که میزان آن در سال بالغ بر میلیاردها دلار می‌شود.

قتل سیستماتیک کولبران و کسبه خرده پا در مناطق مرزی که به گفته معاون وزارت کشور دولت روحانی با تصمیم شورای امنیت ملی و  فرمان نیروی انتظامی صورت می‌گیرد, نشانگر آن است که دولت روحانی نیز خواست و اراده‌ای برای حل مشکلات معیشتی کولبران زحمتکش ندارد و در کشتار آنها شریک است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment