ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > دستگیری مظفر صالح نیا عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران

دستگیری مظفر صالح نیا عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران

مظفر صالح‌نیا

ایران – کارگری

دستگیری مظفر صالح نیا عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران و از فعالین کارگری

بدنبال دستگیریهای فعالین مدنی و کارگری در هفته های اخیر، آقای مظفر صالح‌نیا فعال کارگری و عضو هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، بدون هیچ پیشینه‌ای در روز سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ در محل کارش و در حضور فرزندش بازداشت گردید. مراجعات و پیگیریهای همسر وی برای کسب اطلاع از وضعیت او به دفتر ستاد خبری سنندج بدون جواب ماند و مأمورین به وی گفتند تا ۵ روز آینده هیچ مراجعه و پیگیری نداشته باشد.

ایران کارگر بنوبه خود این دستگیریهای غیرقانونی را محکوم کرده با و با خانواده و همکاران آقای مظفر صالح نیا ابراز همبستگی و همدردی می‌کند و خواهان آزادی بلادرنگ این فعال کارگی می‌باشد.

در همین رابطه اتحادیه آزاد کارگران ایران اطلاعیه‌ای صادر کرده است که متن آنرا به اطلاع میرسانیم:

مظفر صالح نیا عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران دستگیر شد

ساعت ۱۳/۱۵ روز سه شنبه ۴/۷/۹۶ مظفر صالح نیا عضو هئیت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران در محل کار خود در شهر سنندج توسط دو مامور لباس شخصی، بدون ارائه هیچگونه کارت شناسی، سند و یا مدرکی بازداشت گردید  و در مقابل اصرار  فرزندش برای علل و دلایل بازداشت وی، گفته شد برای اطلاع از وضعیت پرونده ی مظفر صالح نیا به  دفتراطلاعات ستاد خبری سنندج مراجعه کنند.
همسرمظفر صالح نیا بلافاصله برای پیگیری بازداشت وی به  این ستاد مراجعه کرد،اما جواب روشن و مشخصی به او ندادند و اخطار کردند تا  پنج روز آینده برای پیگیری وضعیت همسرش به این اداره مراجعه نکند
اتحادیه ازاد کارگران ایران با محکوم کردن بازداشت مظفر صالح نیا، نگرانی عمیق خود را از بازداشتهای خودسرانه فعالین کارگری و بدون دلیل و مدرک و مستندات قانونی  به هر بهانه ای اعلام  و  خواهان روشن شدن فوری وضعیت مظفر صالح نیا و آزادی بدون قید و شرط این فعال کارگری است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – چهارم مهر ماه ۱۳۹۶

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment