ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > دستگیری غیر قانونی ۲ تن از فعالان موسیقی رپ در مشهد

دستگیری غیر قانونی ۲ تن از فعالان موسیقی رپ در مشهد

دستگیری خوانندگان
ایران – اجتماعی

دستگیری غیر قانونی ۲ تن از فعالان موسیقی رپ در مشهد

با گذشت فقط ۲ روز از دستگیری ۲۱ خواننده زیرزمینی در بندرعباس، مأموران سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی اقدام به دستگیری ۲ تن از افرادی کردند که آنها را ” لیدرهای فعال در زمینه موسیقی زیرزمینی“در مشهد معرفی کردند.

مأموران سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی گزارش می‌کنند:
«بر اساس رصدهای اطلاعاتی نشان داده می‌شد که عده‌ای با راه‌اندازی استودیوهای زیرزمین در مشهد اقدام به تهیه آلبوم‌های موسیقی زیرزمینی در زمینه رپ می‌کنند.

سازمان اطلاعات سپاه خراسان رضوی با به دست آمدن این اطلاعات به این پرونده وارد شده و اقدام به دستگیری آنان کرد.
این مأموران اطلاعاتی در بررسی‌های نامحسوس میدانی خود با شناسایی برخی از عوامل این پرونده متوجه شدند که این افراد از چهار سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و تاکنون ده‌ها آلبوم موسیقی رپ را تهیه کرده اند.

مأموران در ادامه اینکار به شناسایی و بازداشت ۲ نفر از ”لیدرهای فعال موسیقی زیرزمینی“ مشهد اقدام کردند. آنها مدعی شدند افراد بازداشت شده ” ترویج سبک زندگی غربی و انتشار موسیقی مبتذل در سطح جامعه“ می‌کردند.»
یادآوری می‌شود که رئیس پلیس امنیت عمومی هرمزگان نیز روز ۲۱ دیماه از شناسایی و دستگیری ۲۱ خواننده زیرزمینی (فاقد مجوز) و پلمب ۶ استودیوی غیرمجاز ضبط موسیقی در بندرعباس خبر داده بود.

اما واقعیت چیست؟

واقعیت این است در نظام جمهوری اسلامی که در بیرون بیت مسئولین  موسیقی فقط از نوع موسیقی حوزوی و عزاداری مجاز است ( در «اندرونی» و برای آقازاده ها و خانم زاده ها مبتذل ترین مًدهای روز هم کاملأ مجاز است)، جوانان به‌ناچار هنر و موسیقی را در خانه‌های خود فرا می‌گیرند و گوش می‌کنند. همینها هستند که به هر قیمت نگذاشته‌اند موسیقی و فرهنگ ایرانی توسط حاکمیت عقب مانده خاموش شود.

این نوع موسیقی البته از سوی نظام به رسمیت شناخته نشده‌است و همانطور که گفته شد در مکانی که موقعیت رسمی ندارد و در استودیوهای خانگی به صورت مخفیانه و با مضامین اعتراض‌گونه تولید می‌شود. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع موسیقی قابلیت جذب مخاطبان نخبه و صاحب اندیشه و همینطور عام و مردم عادی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment